Witam, od dłuższego czasu (2lata) zmagam się z takimi dolegliwościami jak: -Pulsowanie w uszach kie

2 odpowiedzi
Witam, od dłuższego czasu (2lata) zmagam się z takimi dolegliwościami jak:
-Pulsowanie w uszach kiedy chce usnąć
-nie mogę wziąć głębokiego wdechu kiedy organizm się tego domaga przy tym mam uczucie jakby w szyi coś bylo przy tym juz się stresuje
-Nieraz mam lęk kiedy się gorzej poczuje gdy tak jakbym nie mógł wziąć oddechu boję się że umrę
-do tego nieraz mam takie uczucie jakby od klatki piersiowej cos mi się cofało tak jakby niewiem jakieś burczenie leciało w górę
-Dodam ze jak to sie dzieje to otwieram okno lub polewam głowę wodą zimna i w jakiś sposób to pomaga
proszę o pomoc w diagnozie lekarze rodzinni lub w szpitalu kiedyś mi powiedzieli ze to depresja brałem tabletki i niby na jakis czas mi przeszło i teraz wróciło ale nie chce już brac tabletek kiedy staram się o dziecko i również do końca nie wierzę w taką diagnozę
Proszę o pomoc i z góry dziękuję ;)
Dzień dobry,
objawy wskazują na zaburzenia lękowe. Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty, najskuteczniejszy w leczeniu lęków jest nurt poznawczo-behawioralny. Psychoterapia, możliwe,że w połączeniu z lekami, to najskuteczniejsza metoda leczenia zaburzeń lękowych. Jeśli zajdzie potrzeba wykonania dodatkowych badań lekarz psychiatra je zaleci. Czasami lęki mają swoje podłoże w trudnych przeżyciach z dzieciństwa, które można przepracować w terapii lub włączając pracę z psychotraumatologiem. Psychoterapeuta po kilku spotkaniach z pewnością nakreśli plan działania.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry. Z Pana opisanych objawów wynika, że mogą być to objawy ataków paniki. Jest to jedno z najbardziej nieprzyjemnych doświadczeń w życiu człowieka- nie dziwię się, ze szuka Pan pomocy- mam nadzieję, ze trafi Pan na odpowiedniego psychoterapeutę.
Takie ataki najczęściej pojawiają się, kiedy mamy w życiu zbyt wiele trudności. Nasz układ nerwowy mówi wtedy "halo, halo, zwróć uwagę też na samego siebie". Ważna jest wyrozumiałość i spojrzenie na siebie z łagodnością w takich momentach, a psychoterapia może pomóc w tym jak to robić.