Witam, mam problem.z mezem, jestesmy od kwietnia po slubie a 12 tyg temu urodzil nam.sie synek. Moj

4 odpowiedzi
Mam problem.z mezem, jestesmy od kwietnia po slubie a 12 tyg temu urodzil nam.sie synek. Moj mąż strasznie jest za swoja matka, ktora jeszcze przed slubem mowila mezowi aby mnie rzucil bo mam problemy z kregoslupem i na co mu taka zona, ze za pare lat będzie musial kolo mnie chodzic.. caly czas mi docinala jak.bylam w ciąży ze jestem grubas.. a wazylam 55kg teraz po ciazy waze 49 tyle ile wazylam przed ciąża.. Ona.sama nie jest szczupla.. moj maz pracuje i jak jedzie do pracy to nie zrobi sobie sam kanapek tylko jedzie do mamy i ona mu robi tylko w jakim swietle mnie stawia przed matka. Ona uwaza ze powinnm mezowi wszystko pod nos podstawiac a ja tak nie robie bo maz ma rece o moze sam sobie wlozyc obiad czy kolacje.. nie wiem co mam robic aby dla niego matka nie byla wazniejsza od zony i dziecka bo zamiast prZyjechać do domu po pracy to jedzie do mamy a w domu pojawia się poznym wieczorem.. ???? prosze mi doradzic co powinnam zroboc gdzie sie udac z mezem, zeby odcia sie od pepowiny pn ma 29 lat ja 27
Dzień dobry, opisuje Pani sytuację która prawdopodobnie trwa zdecydowanie dłużej niż od dnia ślubu. Rozumiem też że Pani mąż nie widzi problemu. Proponuję umówić się na wizytę do psychoterapeuty pracującego z parami, oczywiście jeśli uda się Pani namówić męża na takie spotkanie. Jeśli nie - proponuję znaleźć dla siebie wsparcie terapeutyczne i tam poprzyglądać się co może Pani zrobić w zaistnialej sytuacji.
Pozdrawiam Joanna Borowczak

Dzień dobry. Pisze Pani o przykrościach, które były ze strony niedoszłej teściowej. Jak Pani narzeczony na to reagował ? Jak reagowała Pani? Jak doszło do podjęcia decyzji o małżeństwie ? Przyjście na świat dziecka oznacza największą zmianę w życiu małżonków od dnia ślubu. Mąż i żona muszą jednocześnie na nowo określić i podzielić prace domowe i opiekę nad dzieckiem. Proszę z mężem szczerze porozmawiać o tym, jak Pani się czuje, jakie ma Pani oczekiwania. Może warto zaproponować mężowi wspólną konsultację u terapeuty rodzinnego. Jeżeli to zawiedzie, proszę poszukać dla siebie psychoterapeuty. Życzę odwagi. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Najwłaściwsza byłaby tutaj psychoterapia małżeńska. W gabinecie, w obecności terapeuty jest przestrzeń i czas aby o omówić opisane tutaj kwestie i przyjrzeć się głębiej relacjom w państwa związku. Szukanie przez Panią pomocy to ważny krok i duża motywacja do szukania wyjścia z sytuacji w jakiej Pani się znalazła. Gdyby małżonek nie zgodził się na wspólne wizyty u terapeuty to warto podjąć terapię własną. Z pomocą psychoterapii będzie Pani o wiele łatwiej odnaleźć szczęście w życiu. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.
Witam Panią. Z tego, co zrozumiałam jest Pani bardzo trudno, mam poczucie, że czuje się Pani regularnie oceniana, krytykowana i samotna. Dziecko pojawiające się w rodzinie wymaga dużo uwagi i troski obojga rodziców, daje wiele radości i szczęścia, ale również pojawiają się nowe obowiązki, w których trzeba się odnaleźć. To moment kryzysowy - wiele się zyskuje, ale też się traci np. swobodę, czas i uwagę małżonków, która dotąd mogła być dzielona tylko na dwa. Wsparcie i zrozumienie męża, wspólne dzielenie obowiązków w takiej sytuacji jest bardzo ważne. Z tego, co Pani pisze, nie czuje się Pani dobrze w obecnej sytuacji, pragnie zmiany w relacjach z mężem i szuka rozwiązań. Psychoterapia małżeńska formą pomocy, z której możecie Państwo skorzystać, jednak także mąż musiałby dostrzec taką potrzebę i wyrazić na nią zgodę. Proszę z nim o tym otwarcie porozmawiać. Jeżeli jednak nie wyrazi takiej chęci, uważam, że warto, aby Pani zadbała o siebie i podjęła psychoterapię indywidualną. Jestem psychoterapeuta rodzin i par, prowadzę także psychoterapią indywidualną. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.