Witam, mam narzeczonego planujemy ślub, wszystko pięknie. Natomiast pojawia się jeden problem moja z

3 odpowiedzi
Mam narzeczonego planujemy ślub, wszystko pięknie. Natomiast pojawia się jeden problem moja zazdrość. Powodem jej jest mój poprzedni związek w którym facet mnie zdradził i mimo że było to już bardzo bardzo dawno wciąż mam z tym problem. Mój obecny nie nadszarpnal mojego zaufania a mimo to z tym zaufaniem jest różnie.. Już było między nami burzliwe wiele razy o to że byłam zazdrosna o jakieś koleżanki itd. Rozmawialiśmy o tym. On wie o moim problemie. I zwykle jak się pojawialy takie sytuacje to mnie uspokoił itd a teraz jesteśmy zareczeni plenujemy ślub i chce tego ale z drugiej strony te myśli wciąż są. Nie ciągle ale zdarzają się tak jak dzisiaj jak zobaczyłam na Facebooku jego koleżankę z pracy o której tyle ostatnio mówi.. Wiem też że ma dobrą pracę i mam myśli że nie zasługuje na mnie skoro mógłby być z kimś innym lepszym.. Nie wiem co robić bo nie chce go znowu tym zadreczac. Boję się co będzie dalej. Boję się że to nie minie ale nie wiem jak go teraz mialabym zostawić przed ślubem. Co więcej on kompletnie nie wykazuje zazdrości wobec mnie. Ufa mi 100%. Co powinno mnie cieszyć ale czasem chciałabym aby trochę poczuł się zazdrosny o mnie. Proszę o pomoc.
Dzień dobry,
W moim poczuciu niezależnie od tego z kim byłaby Pani związana to i tak zazdrość by się pojawiała. Nie chodzi tu o konkretną osobę i jej zachowanie a raczej o lęk tkwiący w Pani i patrzenie na relacje przez jego pryzmat. Pani narzeczony wybrał Panią i to najlepszy dowód na to, że to Pani jest dla niego tą jedyną i najlepszą osobą. Jedyne co mogę doradzić to wizyty wspierające u psychologa/psychologa psychoterapeuty. Psycholog pomógłby Pani rozstać się z doświadczeniem zdrady z przeszłości, która rzutuje na obecny związek będący czymś zupełnie innym niż ten poprzedni. Pani były partner i obecny to dwie różne osoby i powinna Pani pamiętać o tym, że nie każdy mężczyzna chce i potrafi zdradzać. Niestety im intensywniej Pani o tym myśli tym bardziej się tego obawia. Mam nadzieję, że uda się Pani uporać z problemem a psycholog mógłby w tym pomóc.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
Najważniejsze, że potrafi Pani poddać się refleksji i dostrzec, że źródło problemu nie leży po stronie partnera, tylko zakorzenione jest głębiej.
Dobrym rozwiązaniem byłoby umówienie się na konsultację do specjalisty przyjmującego w Pani okolicy. Dzięki temu będzie można zastanowić się nad planem pracy, który byłby pomocny w poradzeniu sobie z uczuciami, które Panią zalewają.
Życzę wszystkiego dobrego,
Anna Schulz
Szanowna Pani, zazdrość jest złożonym uczuciem. Dobrym pomysłem będzie zidentyfikować symptomy swojej zazdrości, w celu lepszego jej zrozumienia. Każde z uczuć, emocji i reakcji fizjologicznych może wynikać z bieżących doświadczeń w relacji, ale prawdopodobnie są one intensyfikowane przez doświadczenia z przeszłości. Polecam rozmowę z partnerem o granicach, może to ochronić relację przed nadmierną zazdrością. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego, Klaudia Brańka