Witam, mam 19 lat jestem początkującym fryzjerem. Od 4 lat jestem bardzo płaczliwa.Nawet głupie pyta

2 odpowiedzi
Witam, mam 19 lat jestem początkującym fryzjerem. Od 4 lat jestem bardzo płaczliwa.Nawet głupie pytania lub rzeczy które mi nie wychodzą sprawiają że płacze.Wtedy nie mogę wydusić z siebie ani słowa.Nie potrafię też określić jakie mam emocje nawet w innych sytuacjach gdy płacz się nie pojawia, po prostu nie czuje tego co powinnam w danym momencie.Czuje wielką pustkę. Mam niską samoocenę często zdarza mi się odchudzać derastycznie , po czym wracam znów do normalnego jedzenia. Dawniej miałam myśli samobójcze. Zdarzały się nawet okaleczenia i próby odebrania sobie życia w których zawsze tchórzyłam.W pracy mam dużo stresu boje się że nie jestem dość dobra, a brak emocji bardzo mi przeszkadza. Nie potrafie znaleźć sobie miejsca. Szefowa wielokrotnie powtarzała że jest coś ze mną nie tak. Czy ma rację?Z rodziną się nie dogaduje często wolę zamknąć się w pokoju i po prostu czekać aż wszyscy pójdą do pracy.Nie utrzymuje kontaktu z nikim. Mam chłopaka z którym jestem 3 lata.Lubie jego obecność obok mnie.Czuje się wtedy bezpiecznie .Ale czy ja potrafię tak naprawdę kochać? Czy powinnam udać się z tym do lekarza? Czy po prostu przerasta mnie dorosłe życie ?
Wchodzenie w dorosłość jest naprawdę trudnym procesem a wchodzenie w nie bez wsparcia najbliższych jest po prostu Mount Evereste'm. Dobrze by było gdyby zgłosiła się pani do psychologa lub terapeuty. Opracowałaby sobie Pani poczuci wartości oraz emocje które szaleją tylko ich Pani nie potrafi nazwać. No i najważniejsze: przepracowałaby Pani przy wsparciu terapeuty myśli samobójcze i samookaleczenia. Bardzo proszę nie czekać i znaleźć człowieka, który przez jakiś czas będzie Pani towarzyszył w tej ciężkiej pracy.

Okres życia w którym teraz się Pani znajduje jest niewątpliwie jednym z trudniejszych bo nie do końca wiadomo co przyniesie przyszłość a spada na nas więcej obowiązków dorosłego niż wcześniej. Jeśli czuje Pani, ze nie radzi sobie ze swoja obecna sytuacja to warto spotkać się z psychoterapeuta i sprawdzić skad biorą sie Pani problemy.