Witam, jestem w związku od 10lat , od około 5lat nie układa nam się za dobrze, z mojej strony wygląd

2 odpowiedzi
Witam, jestem w związku od 10lat , od około 5lat nie układa nam się za dobrze, z mojej strony wygląda to tak, że jestem z nim ze względu na dzieci. Ciągłe poniżanie mnie przy dzieciach, wyzwanie od najgorszych. ( suka,kurwa,szmata,maciora jebana itp.)
Zarzucanie mi ,że dzieci są nie jego bo się puscilam, że nic nie jest moje bo tylko on pracuje (aktualnie jestem na macierzyńskim)
W momencie w którym proszę go, żeby przestał mnie wyzywać przy dzieciach, mówi :
"dobrze niech słyszą jaką mają matke"
Takich przykładów jest o wiele więcej.
Po czym po kłótni na drugi dzień zachowuje się jakby nic sie nie stało i oczekuje odemnie ,że będę z nim normalnie rozmawiać...
Ale ja już nie potrafię, to nie jest jednorazowa kłótnia, to się powtarza co parę miesięcy.
1,2,3 miesiąc jest super po czym przychodzi 4miesiac i znowu to samo ,ciągłe wyzwiska traktowanie mnie gorzej niż kogokolwiek ,bez jakiegokolwiek szacunku, I to przy dzieciach które wszystko słyszą... Nie chce żeby wychowywały się w takiej rodzinie..
Doszło to już do takiego momentu w którym nie zbliżamy się do siebie od dobrych 8 miesiący A jeśli chodzi o czułości w stylu przytulnie, całowanie hmmm nie pamietam takiego czegoś, nie pamietam bo czuje straszny wstręt do niego i obrzydzenie. Jest ono tak duże, że od ostatniej kłótni minął rok, ja nadal nie byłam wstanie mu wybaczyć, i nigdy nie usłyszałam chociażby słowa przepraszam. Wczoraj znowu zrobił awanturę, I znowu to samo...
Dodam ,że żadne rozmowy nie pomagają, chciałam iść na terapię już parę lat temu ,wymówka jego jest to ,że nie będzie się leczył w nie swoim kraju , a do swojego oczywiście nie ma zamiaru wrócić...
Jestem za granicą, nie mam tu nikogo , co mam Zrobić, bo już jestem na granicy załamania :(
Pozdrawiam
Witam,
Z Pani opisu wynika że w związku dochodzi do aktów przemocy psychicznej. Zrozumiałe jest to że w związku z tym w relacji tej brak jest czułości czy namiętności. Jeżeli Partner odmawia udziału w terapii zalecam aby udała się Pani na nią sama w celu przyjrzenia się aktualnej sytuacji życiowej. Może Pani zacząć terapię w kraju zamieszkania lub zdecydować się na konsultacje online u dowolnego specjalisty na portalu znanylekarz.pl.

Pozdrawiam
Anna Gałka - Ruciak
Psycholog, Psychoterapeuta.

Dzień dobry. To co Pani opisuje jest formą przemocy. Niestety przemoc ma charakter cykliczny. Nawet jeśli przez chwilę jest w miarę spokojnie to po tym okresie następuje nawrót zachowań przemocowych. Pozostawanie w takim związku jest źródłem cierpienia dla partnera doświadczającego przemocy ale również dla dzieci. Dla dzieci w pewnym wieku obserwowanie cierpienia rodzica jest dużo trudniejsze niż ich własne cierpienie. Skoro partner odmawia udziału w terapii zachęcam Panią aby zadbała Pani o dobro, spokój swój oraz dzieci i sama skorzystała z pracy ze specjalistą: psychologiem lub psychoterapeutą. Aktualnie granice geograficzne nie stanowią problemu, istnieje możliwość pracy online. Prawdopodobnie również w kraju, w którym Pani mieszka może Pani skorzystać z terapii. Zachęcam, naprawdę warto pozwolić sobie pomóc. Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Chojnacka