Witam,dziecko 2letnie. Chodzi mi o dietę. Ma problemy bo ma wzdęty brzusek ciągle, ogromny apetyt. C

2 odpowiedzi
Witam,dziecko 2letnie. Chodzi mi o dietę. Ma problemy bo ma wzdęty brzusek ciągle, ogromny apetyt. Ciągle by jadł. Czasem robi dwie kupy dziennie i są dość różne luźniejsze i bardziej zbite. Mam wrażenie że coś jest nie tak z dieta. Mielismy stosować dietę na zaparcia z którymi miał problem od 4 miesiąca życia.
Dieta
Śniadania granola domowa z platkow owsianych i jaglanych z miodem z dodatkiem prażonych orzechów nerkowca, owoców liofilizowanych, jogurt domowy z jogurtu naturalnego i truskawek plus ekspandowane kulki jaglane i ekspandowany pszenica z melasą, paróweczki 100 mięsa z indyka z pomidorkami, ogórkami, buleczki domowe maslane 1/3 to mąka kokosową, tosty z grilla elektrycznego masło, trochę sera cheddar plus warzywa pomidorki, ogórki, jaglanka zowocami, jajecznica na szyneczce około 8-8.30.
Zupa około 11.30
Zupa ogórkowa, kapuśniak, krupnik, burakowa, jarzynowa z fasolka szparagowa i kalafiorem, grochowa, fasolowa, pomidorowa, zup nie zabielam, gotuje na piersi z kurczaka i udka i przyprawie domowej roboty susoznych warzyw,
Obiad około 15
Kotlety mielone z indyka panierka z bulki tartej domowej roboty 100%pelnoziarnistej smażone a potem pieczone by pozbyć się trochę tłuszczu, kotleciki warzywne pieczone z kaszą kuskus pełnoziarnista marchewka selerem pietruszka papryka kalafiorem brokulem cebulką gotowana piersia z kurczaka, kotlety z piersi z kurczaka q panierce pełnoziarnista smażone i pieczone w piekarniku, gulasz wołowy z papryka marchewka i groszkiem konserwowym, lasagne z mięsem mielonym z indyka sosem pomidorowym paassata 100% i serem cheddar, paluszki rybne z łososia w panierce orkiszowej z piekarnika, pizza domowa 1/2 to mąka pełnoziarnista z sosem pomidorowym szynka i serem cheddar, burger wołowy, kurczaka kebab domowy, pierogi domowej 1/2 maki gryczanej z kurczakiem i warzywami, dodatki ziemniaki, kopytka z dynia, frytki z ziemniaków i batatów, pureez ziemniakow i kalafiora, ryz basmati, kasza gryczana niepalona,
Dodatki surówka z kiszone kapusty i marchewki, z marchewki z jablka, groszek zmarchewka, buraczki, warzywna na patelnie do owej roboty z kalfiorem brokułem, fasolka marchewka, groszkiem ptysiowym, papryka, kukurydza, ogórek kiszony,
Kolacja około 18
Placki z kaszy jaglanej z jabłkami, nalesniki orkiszowe z dżemem, gofry owsiano orkiszowe bez dodatków,
Owsiana z jabłkami, crumble jabłkowe z owsiana kruszonka, ciasteczka owsiane z suszonymi owocami śliwka i figa, bulki pelnoziarniate domowe z masłem serem żółtym pasta z bakłażana i warzywami, ryz na mleku kokosowym zmango,
Słodzę miodem
Przekąski słodkości
Chipsy z soczewicy, ciasteczka orkiszowe, paluszki bez cukru, prazynji ryżowe, chrupki kukurydziane, żelki 100% owoców bez cukru, orzechy nerkowca, zdrowe batoniki daktyli orzechów laskoqych ,ciasta domowej roboty typu sernik, szarlotka na owsianym spodzie, ciasta czekoladowe na mące migdałowej, kremy do ciasto na bazie domowego budyniu, orzechów i daktyli,
Do picia sok dobrej jakości pomaranczowy, domowa lemoniada bad wody smakowe, herbatki owocowe, woda po prostu.
Martwię się bo staram się żeby jadł zdrowo ale ten brzuszek wzdęty i apetyt ogromny.
Pozdrawiam
Proszę ograniczyć węglowodany - szczególnie na śniadnie, zwiększyć ilość wody. Dziecko nie powinno pić słodkich napoi ( również słodzonych miodem).

Wskazuje to na problemy z jelitami. Zapraszam na konsultacje omówimy niezbędną diagnostykę