Witam czy przy otyłości z nadczynnością tarczycy mogę chcąc się odchudzić przyjąć lek Sibutraminę 20

10 odpowiedzi
Witam czy przy otyłości z nadczynnością tarczycy mogę chcąc się odchudzić przyjąć lek Sibutraminę 20mg
Stosowanie leków z sibutraminą nie jest najlepszym pomysłem. Istnieje spore ryzyko powikłań równie niebezpiecznych jak przy występowaniu otyłości. Serdecznie polecam stosowanie diety z deficytem kalorycznym i podejmowanie regularnej aktywności fizycznej. Dobry plan działania ukierunkowany na zmianę nawyków zdrowotnych przewyższy farmakoteriapię w nadwadze/otyłości. Pozdrawiam, Hubert Wojarski

Dzień dobry,

zawsze zachęcam pacjentów do redukowania masy ciała bez farmakoterapii. Przy niedoczynności tarczycy, która jest prowadzona prawidłowo przez endokrynologa moi podopieczni bardzo ładnie się odchudzają - ok. 1kg/tydzień.
Dzień dobry,
Najbardziej skuteczna metodą redukcji masy ciała jest zmiana nawyków żywieniowych, deficyt energetyczny oraz umiarkowana aktywność fizyczna. Powyższe elementy składają się na trwałą zmianę stylu życia, która jest niezbędnym elementem warunkującym zdrowie oraz zdrową, trwałą utratę masy ciała.

pozdrawiam serdecznie
Kamila Seifert-Jędrzejczak
Dzień dobry, z reguły zawsze zachęcam pacjentów do redukowania masy ciała bez korzystania z farmakoterapii lub suplementów, których jakość na rynku jest często niebadana. Schorzenia tarczycy prowadzone przez endokrynologa w prawidłowy sposób nie powinny mieć wpływu na proces odchudzania.
Dzień dobry, proszę zacząć od zmiany nawyków żywieniowych oraz włączenia aktywności fizycznej. Włączyć deficyt kaloryczny i spróbować na początek bez Sibutraminy.
Dzień dobry, zachęcam do redukcji masy ciała bez farmakoterapii. Już sama zmiana nawyków żywieniowych może przynieść świetne rezultaty :) Pozdrawiam, Zuzanna Dąbkowska
Nie jest zalecane stosowanie sibutraminy w przypadku nadczynności tarczycy, ponieważ sibutramina działa poprzez zwiększanie stężenia neuroprzekaźników w mózgu, co może prowadzić do zwiększenia aktywności tarczycy.

Jeśli chcesz schudnąć, ważne jest, aby skonsultować się z dietetykiem, który pomoże Ci opracować odpowiedni plan żywieniowy. Pamiętaj, że dieta nie musi być restrykcyjna i nie musisz rezygnować z ulubionych produktów chcąc zmniejszyć swoją masę ciała.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Dzień dobry, najskuteczniejsza redukcja masy ciała to aktywność i odpowiednie żywienie bez farmakoterapii, która działa, jeśli się ją stosuje odstawiasz leki problem powraca nie wspominając już o ewentualnych skutkach ubocznych
Dzień dobry, w celu redukcji masy ciała należy skupić się na dotychczasowych nawykach żywieniowych, skonsultować je z dietetykiem i podjąć odpowiednie działa w celu dostosowania modelu żywienia do indywidualnych potrzeb. Takie działanie ma większe szanse na redukcję masy ciała i utrzymanie wypracowanych efektów na dłużej.

Wystarczy zdrowa dieta dostosowana do Pani dolegliwości na początek. Tarczycę powinno atakować się od środka. Zapraszam na konsultację.