Witam.Co mam zrobić jak mam drętwą nogę i kuleję po ataku RWY kulszowej.Dostałam pilne skierowanie d

3 odpowiedzi
Co mam zrobić jak mam drętwą nogę i kuleję po ataku RWY kulszowej.Dostałam pilne skierowanie do neurologa a termin wizyty w marcu ????Błagam pomóżcie bo boli i cierpnie ????
Szanowna Pani,
Może Pani czekać na wizytę lub skorzystać z wizyt prywatnych. Niestety, państwowa służba zdrowia niezmiernie rzadko oferuje szybki kontakt ze specjalistami.
Warto odwiedzić fizjoterapeutę, który ma doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu zespołów korzeniowych kręgosłupa.
Proszę pamiętać, że postępujące deficyty neurologiczne w nodze (osłabienie siły mięśniowej, nasilenie mrowienia, drętwienia) są wyraźnym sygnałem, że nie warto zwlekać z konsultacją.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia,
Dominik Zakrzewski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie! Czas jak zawsze odgrywa tutaj kluczową rolę. Niestety nasza publiczna służba zdrowia i terminy pozostawiają wiele do życzenia. Czym szybsza diagnoza i rozpoczęte leczenie tym lepiej. Także warto rozważyć wizyty prywatnie. Pozdrawiam!
W przypadku rwy kulszowej najczęściej skuteczną pomoc można uzyskać udając się na wizytę do fizjoterapeuty - jeśli neurolog nie stwierdzi poważnej patologii zapewne zasugeruje właśnie to rozwiązanie. Fizjoterapeuta specjalizujący się w diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa również powinien dać radę określić czy wymagana jest pogłębiona diagnostyka czy też nie. Jeśli pogłębiona diagnostyka bądź konsultacja innego specjalisty nie jest konieczna to właściwie prowadzona rehabilitacja ruchowa w zdecydowanej większości przypadku przynosi redukcję bólu już w czasie pierwszej wizyty. Przy dużych dolegliwościach bólowych czasową i znaczną ulgę może przynieść leżenie w tzw. "pozycji krzesełkowej" która to pozycja pozwala doczekać do wizyty u fizjoterapeuty. Aby ją przyjąć należy położyć się na plecach, zgiąć nogi w biodrach i kolanach i połóżyć je na podwyższeniu, tak aby opierały się o podwyższenie całymi łydkami. Jako podparcie można wykorzystać piłkę rehabilitacyjną, poduszki lub krzesło. Nazwa pozycji bierze się stąd, że jest to jakby siedzenie na krześle leżąc na plecach. Jednocześnie gdyby pozycja ta nasilała dolegliwości nie należy jej przyjmować bez bezpośredniej, osobistej konsultacji z fizjoterapeutą.

Eksperci

Piotr Radosz

Piotr Radosz

Fizjoterapeuta

Żory

Agata Rauszer-Szopa

Agata Rauszer-Szopa

Neurolog, Biegły sądowy, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Tychy

umów wizytę
Honorata Kuźniak

Honorata Kuźniak

Neurolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Poznań

Daniel Borawski

Daniel Borawski

Fizjoterapeuta

Gdynia

Kacper Chojowski

Kacper Chojowski

Fizjoterapeuta

Piekary Śląskie

Rafal Adamiec

Rafal Adamiec

Fizjoterapeuta

Skierniewice

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 41 pytań dotyczących usługi: rwa kulszowa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.