Dlaczego nadal kuleje po wyleczeniu objawów rwy kulszowej ? Co mam zrobić

5 odpowiedzi
Dlaczego nadal kuleje po wyleczeniu objawów rwy kulszowej ? Co mam zrobić
Witam. Najprawdopodobniej jest to kwestia "blokady" w głowie oraz złego przyzwyczajenia. Podobne zjawisko zachodzi po zdjęciu gipsu przy złamaniu. Pomimo, pełnego zrostu i ogólnego wyzdrowienia Pacjent dalej odciąża kończynę. Dodatkowo podczas problemu zmienia się nasz chód, źle przenosimy środek ciężkości i napinamy inne mięśnie niż powinniśmy. Często ten nawyk, to przyzwyczajenie poprostu z nami zostaje - tak uczyliśmy organizm przez pewien czas.
Oczywiście jest to odwracalne, ale w pewnym sensie musi się Pan/Pani nauczyć chodzić prawidłowo jakby od nowa. Trzeba więcej uwago zwracać, aby kroki były równe, aby kończyny były obciążane tak samo, aby dynamika kroku była ta sama itp. Ale gdyby samemu/samej ciężko było to zrobić to warto udać się do fizjo, który wskaże błędy w ruchu i zwróci uwagę co zmienić, aby chód był prawidłowy.
Pozdrawiam i powodzenia!
Sugeruję wizytę: Terapia manualna (pierwsza wizyta, konsultacja + diagnoza + zabieg) - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Udać się do fizjoterapeuty i wdrożyć odpowiednia rehabilitację. Pozdrawiam!
Dzień dobry.
To zależy. Nie da się jednoznacznie stwierdzić co jest tego powodem nie mając przed sobą Pacjenta. Dopiero na podstawie pełnego wywiadu i badania funkcjonalnego fizjoterapeuta będzie w stanie określić problem i wdrożyć odpowiednie działania. Powodem mogą być m.in. osłabione mięśnie, przykurcze, przyzwyczajenie ciała (jeśli problem trwał dłuższy czas). Zalecam konsultację u specjalisty.
Pozdrawiam :)
Dzień dobry,
Sugeruję udać się do fizjoterapeuty w celu ustalenia przyczyny problemu. Jeśli objawy zostały wyeliminowane, możliwe, że problem jest jedynie funkcjonalny.

Z poważaniem

Wojciech Szreder
Rwa kulszowa to objawy ucisku na nerw kulszowy - mogą występować niezależnie: ból na przebiegu nerwu, drętwienie, mrowienie lub osłabienie mięśni. Utykanie może być jednym z objawów rwy kulszowej. Może być tak ucisk nerwu w jakimś stopniu jednak pozostał i skutkuje osłabieniem mięśni albo osłabienie mięśni jest skutkiem wcześniejszego długotrwałego ucisku na nerw, albo też są jeszcze inne przczyny. Trzeba udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn (w szczególności certyfikowany terapeuta metody McKenzie) celem zdiagnozowania przyczyn obecnego problemu i wdrożenia właściwych działań terapeutycznych a jest spora szansa na to że pozbędzie się Pani/Pan problemu. Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.