Witam trzy tygodnie leczyłaam rwę kulszowa, pozostał mi ból w lewej nodze szczególnie w łydce a dokł

7 odpowiedzi
Witam trzy tygodnie leczyłaam rwę kulszowa, pozostał mi ból w lewej nodze szczególnie w łydce a dokładnie mrowienie żadne tabletki ni pomagają czy mogę smarować jakąś maścią czy stosować jakieś okłady?
Dzień dobry, zespoły korzeniowe jakim jest rwa kulszowa mogą wymagać wielodyscyplinarnego podejścia aby uzyskać trwałe i zadowalające efekty. Na pewno sugeruję pracę z fizjoterapeutą, który zajmuje się pacjentami z podobnymi schorzeniami. Skoro leki o działaniu ogólnym nie działają, to skuteczność maści czy okładów raczej będzie niewielka. Pozdrawiam, Dominik Zakrzewski

Proszę udać się do fizjoterapeuty, leki co najwyżej zwalczą objaw a nie przyczynę. Pozdrawiam!
Dzień dobry. Proszę przede wszystkim zaobserwować jakie czynności nasilają dolegliwości i ich unikać. Nie rezygnujemy z ruchu staramy się wykonywać ruch/ czynności nie nasilające dolegliwości. Dodatkowo polecam w przypadku rwy kulszowej ćwiczenia które nie nasilają dolegliwości oraz drenaż limfatyczny. Dobrym objawem w przypadku rwy kulszowej będzie jeśli ból/promieniowanie będzie się zmniejszać i sięgać np. do pośladka a nie łydki (centralizacja bólu). Pozdrawiam Jarosław Komosa Fizjoterapeuta Konstancin.
Dzień Dobry, polecam udać się do fizjoterapeuty na konsultację w celu odnalezienia przyczyny dolegliwości, co pozwoli na dobranie odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam
Dzień dobry, objawy, które Pani opisała sugerują, że rwa kulszowa, którą Pani przeszła nie została dobrze wyleczona.
Sugerowałabym udać się do fizjoterapeuty w Pani okolicy, który Panią zbada i wskaże odpowiednie ćwiczenia.
Fizjoterapia z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami oraz wyjaśnieniem mechanizmu bólu na pewno pomoże złagodzić objawy. Zachęcam do wizyty u fizjoterapeuty. Pozdrawiam
Rekomenduję wykonać rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa (nie wymaga skierowania). W Pani przypadku będzie on pomocny w prowadzeniu terapii. Na 99% mrowienie w łydce ma swoje źródło w problemie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Niestety maści i okłady na łydkę w takim przypadku niczego nie dadzą. Z opisem udać się do fizjoterapeuty - polecam specjalistę metody McKenzie, który specjalizuje się w diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa.
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.