Uzależnienie od smartfona

5 odpowiedzi
Witam,

Mamy córkę w wieku 14 lat - druga klasa gimnazjum.

Mamy wrażenie iż córka nadużywa smartfona. Wcześniej sposób i czas używania telefonu wydawał się nam normalny. Aktualnie telefon używany jest przed snem, po przebudzeniu, w toalecie, podczas jedzenia, jazdy utobusem, w szkole czy w czasie wolnym -
w szczególności używane są takie aplikacje jak:
- Messenger, SnapChat, Skype, SMSy
- Youtube, Facebook
- Blogi
- Programy graficzne
- Strony WWW
- Gry - sporadycznie
dodatkowo w grę wchodzi laptop oraz telewizja SAT - natomiast nie zostaje na nie zbyt wiele czasu.

Podejmowane próby dot. zmniejszenia używania smartfona - jak wspólne wyjścia, zajęcia dodatkowe, wspólne oglądanie filmów itd. nie przynoszą porządanych efektów.

Wprowadzane restrykcje w używaniu telefonu - jak np.: nie używanie podczas posiłków, czy używanie po odrobieniu lekcji są niewystarczające.

Córka nie dostrzega problemu - twierdzi iż to my (rodzice) mamy problem i się jej zwyczajnie czepiamy.

Córka nie widzi nic złego w tak ekstensywnym wykorzystywaniu smartfona, laptopa i telewizora.

Aktualnie smartfon i laptop został jej zabrany - za karę w związku z niedotrzymaniem pewnych ustaleń. Zapowiedzieliśmy wspólną wizytę u psychologa.

Córka nie jest przychylnie nastawiona na kontakt z psychologiem.

Aktualnie stoimy przy swoich racjach i nie bardzo wiemy jak efektywnie wybrnąć z sytuacji.

Czy ma pani doświadczenie w tego typu sprawach?
Co sprawdza się - a czego nie warto próbować?
Jak nalepiej postąpić w opisanej wyżej sytuacji?

Proszę o informacje i ew. propozycje z państwa strony - ew. koszt i najbliższe terminy.
Jak z pewnością przeczytali państwo w moim profilu zawodowym, zajmuję się pomocą psychologiczną dla osób dorosłych. W państwa sytuacji wskazany byłby raczej psycholog specjalizujący si w pracy z młodzieżą.

Dzień dobry, nie prowadzę pracy z młodzieżą w związku z czym mogłabym zaproponować osobę która moim zadaniem będzie mogła pomóc, proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Witam,
nie zajmuję się młodzieża, aczkolwiek polecam udanie się do psychologa, który zajmuje się m.in. uzależnieniami.

Pozdrawiam serdecznie
Witam,
Od kilku lat pracuję z młodzieżą i faktycznie problemy z uzależnieniem od Internetu, telefonu, itp. z roku na rok są coraz częstsze. Ciężko mi zaproponować Państwu rozwiązanie, ponieważ w każdym przypadku, w każdej rodzinie takie rozwiązanie jest inne. Na początku chciałabym zaproponować wizytę rodzicom, rodzicowi, później, osobno, córce. Zapraszam do kontaktu. Koszt terapii 100 zl. Wolne terminy są widoczne w kalendarzu wizyt. Pozdrawiam- Dagmara Pietruszewska
Witam,
Wygląda na to, że Państwa córka jest w pewnym stopniu uzależniona od telefonu/komputera.
Jest to niestety wśród dzieci i młodzieży dość częste zjawisko. Elektroniczne gadżety oferujące szerokie możliwości multimedialne stały się naszym nieodłącznym towarzyszem...

Proponuję Państwu konsultację psychologiczną. W trakcie spotkania ustala się źródło problemu, Państwa możliwości wpływu na sytuację oraz strategię poradzenia sobie z problemem dopasowaną do Państwa rodziny. Dobrze jest zaplanować sobie cały proces sporządzając mapę działania.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.