uzależnienie od masturbacji

6 odpowiedzi
Witam, mam 26 lat moim problemem jest nadmierna masturbacja- od wielu lat,praktycznie od dzieciństwa, postanowiłem z tym skończyć lub przynajmniej to ograniczyć. Od około dwóch tygodni abstynencji seksualnej dziwnie się czuję, czasami mam uderzenie ciepła, wręcz gorąca, robi mi się słabo, jestem często nerwowy, w różnych częściach ciała odczuwam drżenie mięśni, czy mogę (oprócz terapii psychologicznej)zwrócić się do lekarza psychiatry o przepisanie jakiegoś leku, który trochę wyciszy te objawy? dziękuję
Zjawisko masturbacji nie jest zaliczane do objawów patologicznych w psychiatrii, jednak pisze Pan o nadmiernej masturbacji, która, jak rozumiem, przez swoje nasilenie wpływa negatywnie na jakość Pana życia.
Myślę, że warto odbyć konsultację u lekarza psychiatry, który, po rozmowie, podzieli się swoją opinią i, jeśli uzna to za konieczne, zaproponuje odpowiedni lek. Może to być także okazja do wspólnego zastanowienia się nad optymalnym sposobem poradzenia sobie z problemem.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam.

Jest możliwe leczenie psychiatryczne objawów, które Pan opisuje. Możliwe, że pomocna będzie również psychoterapia. Warto odbyć wizytę u lekarza psychiatry, aby przyjrzeć się dokładnie sytuacji. Zapraszam na wizytę.

Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proszę się zgłosić do seksuologa
Dzień dobry

bez osobistego zbadania nie da się ustalić, czy istnieją wskazania do włączenia farmakoterapii.

Z poważaniem
M. Skarbek
Tak! W trudnym okresie dążenia do zmiany nieakceptowanego zachowania byłoby dobrze, na jakiś czas, sięgnąć po pomoc farmakologiczną. Co nie znaczy, że to jedyna możliwa pomoc i najskuteczniejsza. Radzę pomyśleć o psychoterapii. Jest to najlepszy znany mi sposób pozwalający na zrozumienie tego zachowania i odszukania w sobie zasobów dla jego zmiany.
Życzę powodzenia.
Witam, jak najbardziej wspomaganie farmakologiczne w pierwszym okresie abstynencji jest pomocne, dotyczy to nie tylko problemu o którym Pan pisze, ale także np uzależnienia od hazardu, etc. Psychiatra przepisze Panu lek, który złagodzi objawy drażliwości i pobudzenia. Pozdrawiam.