usunięcie pozostawionych korzeni

5 odpowiedzi
Witam, moim problemem jest dolna siódemka - stomatolog próbował usunąć ją ponad rok temu, niestety ząb był zniszczony i stomatolog pozostawił korzenie po długim ''szarpaniu'' (praktycznie zabieg był odczuwalny - znieczulenie słabo działało) przerwał zabieg, przepisał antybiotyk Clindamycin 600 mg, i skierowanie do poradni chirurgi szczękowo-twarzowej. Niestety oczekiwałem na termin, tam nie uzyskałem pomocy tylko zostałem skierowany do chirurga stomatologa - korzenie porosły dziąsłem, i parę dni przed wizytą u chirurga stomatologa ząb zaczął bardzo boleć - chirurg nie usunął korzeni tylko przepisał jeszcze raz ten sam antybiotyk, i zalecił zrobienie zdjęcia panoramicznego. Niestety miałem też w między czasie do leczenia 3 inne zeby, trochę czasu upłynęło a ja do dzisiaj z tym chodzę. Czy jest możliwe, że po tym długim czasie z tej ''rany'' wyrzynają mi się resztki zęba? z boku widać , że wystaje kawałek zęba - mam pytanie czy to normalne? czy możliwe, że zostały odłamki zęba i po tym czasie ''wychodzą''? czy grozi to powikłaniami? nie chcę kolejnego stanu zapalnego, mam jeszcze górną piątkę do usunięcia - ząb jest otwarty, nie wiem którym najlepiej się zająć w pierwszej kolejności.
Jeśli pozostały korzenie zęba po ekstrakcji to należy je usunąć gdyż są źródłem infekcji i mogą doprowadzić do powstania stanu zapalnego. Samo podawanie antybiotyku nie rozwiąże problemu. Jeśli chciał by Pan poznać więcej szczegółów to zapraszam na konsultację. Wtedy będę mógł Panu zaplanować leczenie i wszystko się wyjaśni. :) Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Konrad Zarod, :)

Zapraszam na konsultacje .
Pozdrawiam ,
Kupis Marzena
tak pozostawiony ząb należy jak najszybciej usunąć, ponieważ grozi to stanem zapalnym. Zabieg powinien być wykonany w trakcie terapii antybiotykowej. WYstający fragment korzenia może być przyczyna infekcji
witam, wszystko zależy od sytuacji klinicznej, którą stwierdzi lekarz na podstawie wykonanego badania klinicznego i radiologicznego - jeśli w okolicy pozostawionych korzeni lub ich fragmentów stwierdza się obecność stanu zapalnego, może to grozić rozmaitymi powikłaniami zapalnymi. W związku z tym najwłaściwszym rozwiązaniem będzie wizyta mająca na celu likwidację źródeł infekcji obecnych w jamie ustnej, do których zaliczyć można wyżej wymienione korzenie resztkowe, bądź ząb, kwalifikujący się do usunięcia, o którym również mowa jest w tej wiadomości
Witam! Proszę zgłosić się do specjalisty chirurga stomatologicznego w trybie pilnym i usunąć korzenie, które pozostały w kości. Są niebezpiecznym ogniskiem zakażenia. Prawdopodobnie zabieg będzie wykonany po wcześniejszym podaniu osłony antybiotykowej. Z tego co czytam ma Pan wiele innych problemów stomatologicznych. Grozi to stanem zapalnym o uogólnionym charakterze. Niestety bez zbadania Pana i analizy zdjęć rtg nie mogę się wypowiedzieć, który rejon Pana jamy ustnej wymaga pierwszorzędowego postępowania. Jest to wynik wieloletnich zaniedbań, do których się Pan dopuścił. Proszę poprosić o konsultację lekarza stomatologa, który podejmie się Pana leczenia i o opinię, które leczenia są priorytetowe. Nic więcej on-line nie jestem w stanie Panu poradzić. Proszę ustalić plan leczenia z lekarzem prowadzącym i konsekwentnie ten plan realizować.