Stomatolog Piotrków Trybunalski. Prośba o pomoc.

21 odpowiedzi
Witam. Zaczyna mnie pobolewać jeden ząb. Coś jakby odkryty kanalik? Chyba tak się to nazywa. Co tu dużo mówić zaniedbałem strasznie sprawę, ze względu na paniczy lęk. Wszystko przez dentystów szkolnych z podstawówki. Uraz pozostał do teraz. Nie mam odwagi wybrać się do lekarza, ponieważ boję się, że będę drżeć podczas zabiegu co będzie mocno przeszkadzało w trakcie zabiegu lekarzowi, a podejrzewam, że na jednym zębie się nie zakończy. Powinienem założyć sobie aparat ortodontyczny ale z uwagi na tzw. dentofobię boję się wybrać do stomatologa bo zapewne początkiem będzie naprawa zębów. Pomocy... Jak przełamać swój lęk i czy jest lekarz który sprosta mojej osobie? Najlepszym rozwiązaniem byłaby chyba Narkoza :D
Lokalizacja Piotrków Trybunalski.
Proszę o kontakt.
Odradzam narkozę, ponieważ nie jest obojętna dla zdrowia. Dobre znieczulenie miejscowe powinnio Pana przekonać do leczenia.

Witam, wszelkie fobie zaczynają się w głowie i myślę, że ich zwalczenie jest bardzo trudne. Trzeba znaleźć tzw "złoty środek". Wydaje mi się, że narkoza lub podtlenek azotu to dla Pana najlepsze rozwiązanie. Proponuję znaleźć w okolicy gabinet dysponujący albo jednym albo drugim i zgłosić się jak najprędzej. Proszę się nie wstydzić tego ,ze Pan się boi i w związku z tym zaniedbał leczenie- każdy lekarz to na pewno zrozumie i ucieszy się że postanowił Pan poprawę. Mocno trzymam kciuki, życze wytrwałości i proszę dać znać czy się udało. Pozdrawiam Ewa Szymanowska
Witam. Zachęcam do konsultacji w gabinecie psychologa. Znam osobiście osobę , która odwiedziła mnie po terapii grupowej i gdyby mi o tym nie przypominała nie uwierzył bym ,że tak bardzo bała się dentysty. Pozostałością po dentofobii były zaniedbane zęby. Mam też pacjenta, który boi się nawet badania lusterkiem- bardzo się spina i napręża całe ciało- proponowałem mu leki uspokajające ale odmówił. Wizyta jest dosyć męcząca również dla mnie bo muszę mocno stabilizować głowę pacjenta żeby nie zrobić mu krzywdy wiertłem gdy się pręży. Po wizycie jesteśmy zmęczeni ale zadowoleni. Proponuję Panu umówić się na konsultacje i zapoznanie się z lekarzem, który podejmie się leczenia. Leki uspokajające też są dobrym pomysłem. Miałem kilkuletniego chłopca, który po dawce kropli uspokajających świetnie bawił się w poczekalni (chyba tańczył i śpiewał) z uśmiechem wsiadł na fotel, był spokojny podczas zabiegu i po wizycie pytał kiedy może przyjść na kolejną . Pozdrawiam
nie koniecznie narkoza ,moga być leki uspokajające,hipnoza, podtlenek azotu ,możliwości jest sporo proszę sobie coś wybrać
Konieczna natychmiastowa wizyta w gabinecie.Walka z dentofobią jest trudna ,ale doświadczony lekarz sobie poradzi.
Witam:
proszę się udać do stomatologa ; Ja pracuję w Gdańsku i Gdyni,

Pozdrawiam
Radzę skontaktować się z psychoterapeutą.

Jedną z najskuteczniejszych form terapii psychologicznej w zaburzeniach lękowych jest psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT). Podczas takiej terapii pacjent uczy się dostrzegać wzorce swojego myślenia i zachowania, które predysponują go do odczuwania lęku. Jeżeli wzorce te zostaną rozpoznane, pacjent może świadomie i celowo dokonać ich zmiany na takie, które redukują lęk, i wzmacniają umiejętności radzenia sobie z nim. Podczas terapii CBT pacjent pracuje nad zmianą sposobu myślenia na bardziej realistyczny i skupiony na rozwiązaniu problemu. Często bardzo pomocne jest stopniowe stawanie twarzą w twarz z sytuacją wywołującą lęk.
Sposobów na lęk pacjenta jest wiele , zaczynając od przygotowania farmakologicznego przed zabiegiem przez znieczulenie przedzabiegowe, właściwe podejście do pacjenta ,a kończąc na zabiegach z podtlenkiem azotu lub w ostateczności na zabiegach w pełnej narkozie . Reasumując jest w czym wybierać .Pozdrawiam .
Witam. W praktyce stomatologicznej często spotykamy się z pacjentami z "panicznym" lękiem przed wizytą. Zawsze istnieje możliwość pomocy takim osobom poprzez odpowiednią premedykację, czyli przygotowanie pacjenta do wizyty: farmakologiczne (czyli leki uspokajające podane doustnie), sedacja wziewna (np. podtlenek azotu czyli gaz rozweselający), sedacja dożylna (podanie leków dożylnie przez anastezjologa), a nawet narkoza . Każda z metod musi być jednak poprzedzona badaniem, aby dobrać najlepszą metodę do Pana przypadku. Wymaga to przełamania się i spotkania z lekarzem, który Pana zbada przed zabiegiem. Wykonał Pan już pierwszy krok, bo napisał pan zapytanie na portalu, więc teraz trzeba wykonać kolejny, czyli znaleźć w najbliższej okolicy gabinet, który zapewni Panu taki rodzaj leczenia. W każdej placówce może Pan uzyskać pełną informację telefoniczną przed umówieniem się na konsultację. Trzymam kciuki aby się Panu udało. Pozdrawiam. BW
Życzę powodzenia, Mariola Jodłowska z Krakowa
Witam!
Podobne posty już otrzymywałam. Proszę poczytać.
Zapraszam oczywiście na konsultację, lecz przyjmuję w Szczecinie.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witaj,
Sposób na lęk to mówienie o nim dentyście, z czasem kiedy nabierzesz zaufania będzie coraz łatwiej. Z lekarzami jest jak z ludźmi w każdym zawodzie, jedni są bardziej empatyczni drudzy mniej, szukaj a znajdziesz lekarza z którym stworzycie zgrany duet. Co do drżenia to mamy na to swoje sposoby, nie martw sie. Życzę odwagi i powodzenia. Pozdrawiam Aleksandra Bąk
Witam, narkoza to zawsze duże obciążenie dla organizmu. Nowoczesna stomatologia zmieniła się i wygląda dziś zupełnie inaczej niż kiedyś...Jestem przekonana, że znajdzie Pan lekarza, któremu Pan zaufa i przekona się ,ze wizyty u stomatologa nie będą wiązały się z bólem. Serdecznie zapraszamy.Pozdrawiam
witam,ja osobiście nie polecam narkozy.Szkoda zdrowia. Wszystkie zabiegi mozna zrobić w znieczuleniu miejscowym i zapewniam Pana,że wizyty wtedy są nawet ,hm,przyjemne.Musi się Pan odważyć i zapisać ,a zaręczam,że wcale nie będzie aż tak źle:].pozdrawiam BM
Witam.
Pracuję w Trójmieście. Zapraszam do centrum Eurodent. Posiadamy gaz rozweselajacy, który uspokaja i umożliwia sprawne i skuteczne przeprowadzenie leczenia. Na wizytę każdy Pacjent może przynieść ze sobą ulubiony film, co pozwala na u ile nie czasu spędzonego w gabinecie.
Pozdrawiam.
Olga Zolnieruk
Narkoza to naprawdę ostateczność. Obecnie stomatologia ma do zaproponowania co najmniej kilka rozwiązań dla trudnych, niezdecydowanych pacjentów. Ot choćby luźna pogawędka lub gaz rozweselający. Gdyby był Pan w Warszawie lub Żyrardowie to zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, RS.
Dzień dobry,
Mój gabinet znajduje się w Gdańsku także nie mogę Panu pomóc - jeśli jednak będzie Pan w okolicy to zapraszam :)
Zapraszam, obejrzymy, ocenimy i na pewno uda się znaleźć jakieś rozwiązanie Pańskiego problemu
Dzień dobry,
Najlepszym rozwiązaniem w Pana sytuacji będzie podjęcie leczenia w sedacji, pod opieką lekarza anestezjologa. Przed założeniem aparatu należy wcześniej wyleczyć wszystkie zęby i wykonać zabieg higienizacji
Nie stosujemy narkozy
Podejście dentysty i przełamanie samego siebie, tylko te dwie rzeczy coś zaradzą lękowi:) (niekoniecznie narkoza). W dzisiejszych czasach zabiegi są bezbolesne, a gabinety przyjemne:) Niestety Piotrków Trybunalski jest po za moim zasięgiem.