rwa barkowo-ramienna

1 odpowiedzi
Witam ,w marcu stwierdzono u mnie rwę barkową na tle zwyrodnieniakręg. szyjnego /67 lat/
Czy fizjoterapia może pomóc uwolnić się od silnych leków p/bólowych
stosowanych od 2,5 m-ca /szwankuje juz zołądek/.
Dobry wieczór,
problem i główna przyczyna rwy ramiennej jest tak naprawdę zlokalizowana w odcinku szyjnym kręgosłupa. Podobnie jak w przypadku najczęściej występującej rwy kulszowej, gdzie ucisk na korzeń nerwowy w odcinku lędźwiowym wywołuje ból do kończyny dolnej, tak tutaj kontakt z korzeniem nerwowym na poziomie odcinka szyjnego wywołuje ból promieniujący do kończyny górnej. W zależności od tego na jakim segmencie dochodzi do podrażnienia, tak wzdłuż jego unerwienia przebiega ból.
Jest wiele technik które są w stanie pomóc, zmniejszyć na początku dolegliwości bólowe, a na końcu sprawić, że całkowicie ustąpią. Jeśli już udaje się pokonać problem bólowy, zawsze warto potem odpowiednio ćwiczyć, by skorygować ustawienie przejścia szyjno-piersiowego kręgosłupa, oraz by wzmocnić mięśnie na tyle, by następnym razem nie doprowadzały do podobnej sytuacji.

Na samym początku można popracować nad rozluźnieniem mięśni szyi, karku oraz obręczy barkowej. Często ich napięcie działa trochę jak imadło, ściska kręgosłup zaostrzając objawy bólowe (niejednokrotnie już rozluźnienie tych struktur tkankowych, przynosi ulgę i zwiększa zakres ruchu). Samodzielne rozciąganie mm, odpowiednie ćwiczenia które wykonuje się regularnie w celu korekcji odcinka szyjnego.

Jeśli byłby Pan/Pani zainteresowana, mogę przesłać obszernego maila z zestawem ćwiczeń, które zazwyczaj zalecam w przypadku podobnego problemu u moich Pacjentów.

Pozdrawiam Serdecznie
Przemysław Jeziorski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.