Czy masaż może pomóć na bóle łopatek i karku?

6 odpowiedzi
Czy masaż pomaga na ból pomiędzy łopatkami i karku? Brałem już różne leki. Ból zaczął się po treningach na siłowni.
Dzień dobry,
Podstawą odpowiedniego doboru metody rehabilitacyjnej jest wcześniejsza diagnostyka. Masaż jest jedną z możliwości fizjoterapeuty jednak nie jedyną. Proszę pamiętać że oprócz problemów w obrębie mięśni, można mieć problemy w obrębie kości, więzadeł itp. Jeżeli ból się utrzymuje proponuję wizytę u lekarza i po odpowiednich badaniach zapraszam na wizytę fizjoterapeutyczną.
pozdrawiam
Jarosław Stanosz

Oczywiście, że fizjoterapia jest skuteczniejsza niż leki przeciwbólowe. Może właśnie masaż pomoże. Może mobilizacja stawu lub odpowiednie ćwiczenia.
Witam serdecznie,

W dzisiejszych czasach za dużo się dopisuje zasługę zabiegowi pod nazwą masaż. Masaż oczywiście wpływa pozytywnie na organizm, ale zabiegi z zakresu technik manualnych czy technik osteopatycznych wpływają korzystniej na organizm. Działają na przyczynę dolegliwości bólowych oraz stymulują organizm do naprawy z poziomu wielu układów a w związku z tym są to zabiegi skuteczniejsze i efekt utrzymuje się długotrwale.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Naturalnie. Masaż może zdecydowanie pomóc natomiast problemy te z czasem mogą wrócić. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest znaleźć fizjoterapeutę, który ustali przyczynę podanych objawów, a następnie ją zlikwiduję tak by można było się cieszyć zdrowiem jak najdłużej.
Dzień dobry.
Masaż jest pojęciem bardzo ogólnym i pacjenci często nazywają tak wszystko co terapeuta wykonuje na nich rękoma. Odnośnie bólu pomiędzy łopatkami i karku, to dobrze przeprowadzona terapia manualna zwykle przynosi w takich przypadkach zadowalające efekty, jednakże bez zbadania i na odległość nikt nie jest w stanie tego zagwarantować. Radzę zwrócić także uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń na siłowni i dobór obciążenia, a także właściwą rozgrzewkę przed ćwiczeniami i koniecznie rozciąganie po nich. Może to w znaczący sposób zapobiegać nawrotom tego typu dolegliwości.
Jak najbardziej. Prawdopodobnie doszło do silnego spięcia mięśni, a masaż powinien je rozluźnić, co spowoduje obniżenie dolegliwości.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl