Rezonans Obniżenie sygnału krążków międzykręgowych l5-S1 zmiany dyhradacyjne Na tych poziomach ce

3 odpowiedzi
Rezonans
Obniżenie sygnału krążków międzykręgowych l5-S1 zmiany dyhradacyjne
Na tych poziomach cechy bulding disc z uciskiem na worek oponowy z pod wiązadłowymi protruzjami
Na wysokości L4 L5 tylno pośrodkowa portuzja z wpukleniem sie do kanału na gł 3.3 mm ze zwężeniem obu zachyłków bocznych z niedużym modelowaniem korzeni nerwowych.
Na zpoziomie L5 S1 pośrodkowa portuzja z wpuklaniem się do kanału na gł ok 4 mm z minimalnym zwężeniem obu otworów międzykręgowych.
Na poziomie L4-l5 nadbudowa stawu międzykręgowego zwęża prawy otwór międzykręgowy z uciskiem na nerw z lewej strony.
Na poziomie l5-s1 mniejsze nadudowy ze stawu miedzykregowego od prawej razem z wpukleniem się krążka w niedużym stopniu modeluja nerw rdzeniowy. pozatym nerwy rdzeniowe w obszarze otworów międzykręgowych w odcinku lędźwiowym bez cech uścisku. Stenozy z kanału kanału kregowego w wymiarze strzałkowym nie ma.
Stożek koncowy rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych bez cech ucisku
Największy kłopot mam ze schylaniem. zwyczajny skłon lub skręt ciałem jest bardzo ograniczony. nie mogę zawiązać butów schylić sie itp.przy skłonie sięgam ciut poniżej kolan i dalej się nie zegnę. Pierwszy raz miałem rok temu ale po 10 zastrzykach przeszło. Później miałem spokoj. Pod koniec grudnia odczuwałem lekki ból wiec dużo wypoczywałem ok miesiac czasu i samo przeszło. Po tygodniu wszytko wróciło mija 7 tydzień i ruchy mam ograniczone. wziąłem serie zastrzyków , maści plastry tabletki rozkurczowe 4 masaże 2 wizty u osteopaty i dzis zaczyna m zabiegi "prad laser magnetronik. lampa"
Nie miałem nigdy żadnych złaman i skreceń. Choroby układu pokarmowego wykluczone
Sugeruję kontynułowanie leczenia manualnego oraz stabilizacyjny trening medyczny. Uszkodzone dyski z czasem odwodnią się jeszcze i jakiś czas powinno być dobrze.

Terapia manualna powinna dać pozytywne rezultaty.
Pozdrawiam
Tez proponuje kontynuację dotychczasowego leczenia zabiegi fizykoterapeutyczne i ćwiczenia ćwiczenia aby poprawić ukrwienie w tkankach miękkich i poprawić ich metabolizm wzmocnić mięśnie przykregoslupowe i mm brzucha aby zatrzymać progresji zmian i spowolnić procesy degenaracji.Proszę sprawdzić testem czy mm kulszowo-Goleniów nie są przykurczone jeżeli tak należy powOli je rozciągać do granicy możliwej i bezbolesnej