Rekonwalescenja

19 odpowiedzi
Witam
Kiedy możliwy jest bezpieczny powrót do pracy po operacji przepukliny pachwinowej metodą Liechtensteina ??
Szybki, po kilku dniach powrót do pracy po operacji przepukliny pachwinowej jest bezpieczny. Siatka zaczyna przerastać tkanką łączną po 2 tygodniach

Jeżeli pacjent nie pracuje fizycznie to po 6 tyg. A jeżeli pracuje ciężko fizycznie to po 6 miesiącach. Pozdrawiam.
Dr n. med. Monika Bieniasz
wszystko zależy od rodzaju pracy.
Wszystko zależy od charakteru pracy, jeśli jest to praca biurowa, siedząca, to po zdjęciu szwów (10-14 dni) raczej nie ma przeciwwskazań, jeśli praca cięższa, fizyczna - zależy od wielkości przepukliny i oceny operatora
Witam! Bezpieczny powrót do pracy fizycznej po tego typu operacji to dwa miesiące. Pozdrawiam
To zależy od wykonywanej pracy. Możliwy powrót nawet po tygodniu a przy ciężkich fizycznych pracach nawet po 3 miesiącach.
Zależy jaka praca. Jeżeli fizyczna to po miesiącu.
Dzień dobry.

To zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Do pracy biurowej często powraca się po 10-14 dniach, a nawet wcześniej. W przypadku pracy fizycznej czas ten musi być dłuższy ze względu na proces wgajania siatki.

Najlepiej porozmawiać z chirurgiem, ktory ma przeprowadzić operację, o konkretnych indywidualnych wskazaniach.

Z poważaniem,
Dr n. med. Michał Lewandowicz
Jeśli przebieg pooperacyjny był niepowikłany i nie osoba operowana nie wykonuje ciężkiej pracy fizycznej (tzn. wymagającej dźwigania) to powrót do lekkiej pracy (np. biurowej) jest możliwy zazwyczaj po upływie około 14 dni od zabiegu. Po operacji Lichtensteina zwykle zalecane jest unikanie dźwigania przez 3-6 miesięcy. Pozdrawiam!
Witam, wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy, od 1 do 3 miesięcy. Polecam zabieg laparoskopowy. Terminy na nfz w naszym szpitalu ok 1 miesiąca. Pozdrawiam.
Wszystko zależy jaki rodzaj pracy się wykonuje. Jeśli za biurkiem to 3 tygodnie. Jeśli praca fizyczna, to 6 do 8 tygodni.
Witam,
w naszym ośrodku do operacji Lichtensteina używamy specjalnych lekkich siatek pokrytych klejem tkankowym. Takie siatki zmniejszają dolegliwości bólowe a w trakcie operacji nie trzeba je przyszywać do powierzchni. Dyskomfort po zabiegu trwa do 3 dni po zabiegu. Powrót do pełnej sprawności to ok. 4 tygodnie.
Pozdrawiam M.Garbień
Zależy od obciążenia fizycznego w pracy, wieku pacjenta, chorób towarzyszących. Rana skórna jest w pełni wygojona po 2 tygodniach, natomiast gojenie głębiej położonych tkanek trwa dłużej, od 4 do 12 tyg.
Indywidualnie zależne od lekarza operującego a generalnie w zależności od rodzaju wykonywanej pracy od kilku dni do miesiąca.
To wszystko zależy od rodzaju pracy. Znam pacjentów, którzy pracują przy komputerze w domu i 3 dni po zabiegu wrócili do pracy. Jeżeli jednak mówimy o powrocie do pracy fizycznej uważam, ze powinno minąć minimum 6-8 tygodni pod warunkiem braku powikłań.
Witam, nie zajmuję się chirurgią przepuklin tylko chirurgią gruczołu piersiowego.
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski
Wszystko zależy od charakteru pracy. Czy jest to praca biurowa czy fizyczna. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.
Jak zwykle problem ma kilka aspektów.
Generalnie jeżeli praca nie jest ''wysiłkowa'' można bezpiecznie wrócić już po 5-7 dniach odpoczynku.
Przy pracy fizycznej zalecam zdecydowane zmniejszenie obciążeń nawet do 4 tyg.
Dzień dobry
To zależy jaką pracę Pan wykonuje, jeśli praca niewymagająca dużego wysiłku fizycznego to można już po 4 tyg. jeśli wymaga wysiłku to po 6 tyg.