Proszę o podpowiedź co dalej....

7 odpowiedzi
Od lat choruje na boreliozę, przez 5 lat byłam na leczeniu antybiotykami. W trakcie leczenia miałam ozonterapię dożylną. Pod koniec leczenia doszło prawie do marskości wątroby, wyleczyłam. Od 11 lat problemy z ciśnieniem. Problemy z kręgosłupem ( MR kręgosłupa szyjnego data badania 2017-03-31 Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa C o umiarkowanym nasileniu. Wyrównanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa C. Na poziomie C5-C6 centralna protuzja dysku powoduje umiarkowanego stopnia ucisk worka oponowego oraz mielokompresję. Na poziomie C6-C7 centralnie lewoboczna protuzja dysku powoduje lekki ucisk worka oponowego i zwężenie lewego kanalu korzeniowego. W trzonach kręgowych C6-C7 niewielkie zmiany degeneracyjne. Sygnał w szyjnym odcinku rdzenia jest prawidłowy. Pogranicze szyjno czaszkowe w normie. )dolegliwości mięśniowo stawowe od czasu do czasu. Konieczne terapie manualne co jakiś czas. W obecnym czasie skoki ciśnienia pomimo leczenia i przyjmowania leku Nebilet 1/4 tabl dodatkowo zażywam Kalipoz oraz magnez. Ostatnie zdarzenie to ból okropny pleców tak silny że promieniował aż do klatki piersiowej. Ciśnienie, trudności oddechowe.Po udaniu się do szpitala na lecznictwo ambulatoryjne stwierdzono po EKG RZM 75/min, prawogram, PQ-200ms, QT-380ms, zaburzenia okresu repolaryzacji pod postacią uniesienia do góry odc.ST max o 0,5 mm w II, III,aVF (podano Ketanal 1x1 amp. i.m
Tego samego dnia wizyta u kardiologa gdzie Echo serca bez zmian, serce zdrowe. Ponowna wizyta na SOR w szpitalu z podobnymi objawami ale bez bólu pleców drgawki jakby z zimna i ciśnienie 160/86 badanie CK-MB aktywność( ICD-9:m19) 48,9 U/I
Kreatynina(ICD-9:M37) 83,07 umol/l
APTT 25,8
RATIO 0,8
LEUKOCYTY 11,17
Zlecono dalej Nebilet i co 3 dzień Diuver
dostałam Hydroxyzinium
Coraz częściej czuję się źle. Czy to może myć silna nerwica serca. Proszę o pomoc.
Jeżeli echo jest ok to trzeba ustawić leczenie ciśnienia aby nie dochodziło do zwyżek. Nebilet nie jest lekiem pierwszego rzutu w nadciśnieniu, a Diuver jest silnym lekiem moczopędnym. Aktywność MB jest podwyższona co może jednak wskazywać na mięśniową przyczynę objawów, a to z kolei może mieć związek z uszkodzeniem rdzenia kręgowego przez ucisk dysków kręgowych. Trzeba konsultacji z neurochirurgiem.

Szanowna Pani, Pani sprawa wygląda na bardzo złożoną i nie sposób prowadzić Pani na odległość. Mam jednak wrażenie, że w tym wszystkim problem z sercem jest najmniejszy - bóle, które Pani opisuje, raczej nie sprawiają wrażenia bólów pochodzenia sercowego, natomiast ma Pani tzw. chwiejne nadciśnienie, które prawdopodobnie wymaga uwagi; nie można wykluczyć, że epizody wzrostu ciśnienia są wtórne do bólu pleców, emocji z tym wszystkim związanych, a także przyjmowania leków przeciwbólowych.
Dzień dobry! Ma Pani stwierdzone zmiany w kręgosłupie szyjnym, nie można wykluczyć, że są także obecne w odcinku piersiowym, co może powodować bóle klatki piersiowej takie, jak Pani opisała. Pozostaje to jednak w strefie domysłów. Opis EKG nie jest do końca prawidłowy, wymagałoby to zobaczenia samego zapisu i porównania z archiwalnymi, o ile takowe Pani posiada. Z podanych informacji wynika, że głównym aktualnie problemem kardiologicznym jest źle kontrolowane nadciśnienie tętnicze. Nie istnieje rozpoznanie "nerwica serca". Nebilet w dawce 1/4 tabletki praktycznie nie obniża ciśnienia, Diuver jest lekiem odwadniającym i stosowanie go co 3-ci dzień w leczeniu nadciśnienia mija się z celem. Potrzebuje Pani konsultacji kardiologicznej w celu ustalenia skutecznego leczenia nadciśnienia tętniczego, być może w oparciu o 24-godzinne monitorowanie ciśnienia (tzw. holter ciśnieniowy).
Szanowna Pani, nie ma choroby "nerwica serca". Borelioza jest podstępną chorobą. Powinna być Pani pod opieką kardiologa, który zaangażuje się "od serca" w Pani problemy.
Pozdrawiam serdecznie,
Witam, myśle ze problemy z kręgosłupem i konieczność zażywania silnych leków przeciwbólowych nasilają problemy z nadciśnieniem. Myśle ze sam Nebilet nie wystarczy do uregulowania ciśnienia, proponuje zmienić leki przeciwnadciśnieniowe.
Pozdrawiam
Witam, trudno jest się wypowiadać bez zobaczenia pacjenta oraz dokumentacji. Czynniki ryzyka, zebrany wywiad jest bardzo ważny w obraniu leczenia i diagnostyki. Czy była wykonywana kiedyś próba wysiłkowa albo angio-CT tętnic wieńcowych. Jak wygląda dobowy pomiar ciśnienia tętniczego? Czy był kiedyś wykonywany Holter RR? lub Holter EKG? Jeżeli samopoczucie jest coraz częściej złe to oznacza że wymagana jest zmiana leków i pogłębienie diagnostyki.
Proszę zrobić test wysiłkowy EKG jeżeli nic nie wyjdźie dalsza diagnostyka neurolog/ortopeda