Proszę o interpretacje badania scyntygrafia perfuzyjna mięsnia sercowego badanie spoczynkowe i badan

1 odpowiedzi
Proszę o interpretacje badania scyntygrafia perfuzyjna mięsnia sercowego badanie spoczynkowe i badanie wysiłkowe' Rozpoznanie choroba niedokrwienna serca.Stan po PTCA LAD(w7segmencie)+DES(12.12.2017).LAD zwężona50%w 6.segmencie.Test wysiłkowy (bieżnia:protokół;zmodyfikowany Bruce)Wekg wyjściowo oś serca pośrednia,rytm zatokowy miarowy o częstości zespołw QRS82/min. Pacjentka osiagneła95%limitu tętna w 5minut wysiłku przy obciążeniu 2.7METs.BEZ dolegliwości stenokardialnych.W EKG obserwowano obniżenia odcinkaST (skośne do góry)w odprowadzeniach ||; |||;aVF do-2,0mm,w V6do -1.8mm,Zaburzeń serca nie obserwowano.Próbę wysiłkową przerwano z powodu zmęczenia .Ciśnienie tetnicze krwi spoczynkowe 120/80mmHg. maksymalne 150/100mmHg.Przyrosty ciśnienia tetniczego krwi i tętna prawidłowe.Opis Badanie perfuzji mięsnia sercowego metoda SPECT,wykonano techniką bramkowania systemem EKG (G-SPECT).BADANIE przy uzyciu systemu skanera kardiologicznego D-SPECT.W badaniu spoczynkowym oraz wysiłkowym nie uwidoczniono zaburzeń perfuzji lewej komory.W badaniu bramkowym frakcja wyrzutowa lewej komory w rejestracji spoczynkowej i po wysiłku ->60%.Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości scian LK,Prawidłowyjest skurczowy przyrost grubości mięśnia sercowego LK.Prosze o interpretacje gdyż wizytę u kardiologa dopiero mam w grudniu,Z góry dziekuje
Dzień dobry! Wynik badania jest prawidłowy, wyklucza niedokrwienie z tętnicy zwężonej o 50%.