problemy chodzeniem stwierdzono rwe kulszowa na obu nogach co robic po pobraniu ostrych lekarstw

5 odpowiedzi
problemy chodzeniem stwierdzono rwe kulszowa na obu nogach co robic po pobraniu ostrych lekarstw
Proszę udać się do dobrego terapeuty manualnego lub osteopaty. Jeśli był uraz/wypadek wykonać natychmiast RTG odcinka lędźwiowego lub/i MRI i z wynikami udać się do neurochirurga.

Witam,
Należy udać się do fizjoterapeuty, który zbada czy aby na pewno jest to rwa kulszowa czy może przyczyna problemów jest inna. Nie da się tego stwierdzić bez solidnego wywiadu i badania, a terapię trzeba dostosować do indywidualnych zaburzeń i dolegliwości.
pozdrawiam
Bez badania nic można opiniować , mogą być wskazania do operacji .Proponuje szybki kontakt z neurochirurgiem.
Jeśli to faktycznie rwa kulszowa to faktycznie często doustne leki przeciwbólowe nie skutkują nie mówiąc o tym że nie leczą przyczyny bólu. Pomóc może terapia manualna/ruchowa w wykonaniu fizjoterapeuty który specjalizuje się w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa. Jeśli jest Pan/Pani z Warszawy to zapraszam na wizytę diagnostyczno-terapeutyczną
Sugeruję wizytę: I wizyta - terapia kręgosłupa poprzedzona diagnostyką - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na początek należy zdiagnozować przyczynę, rwa kulszowa jest objawem a nie chorobą samą w sobie.
Najczęściej pierwszym badaniem jest MRI.