Chciałabym bardzo przejść na dietę ketogenną, obecnie jestem na etapie keto-adaptacji, dbam o odpowi

2 odpowiedzi
Chciałabym bardzo przejść na dietę ketogenną, obecnie jestem na etapie keto-adaptacji, dbam o odpowiednie nawodnienie, biorę magnez, potas, piję wodę z solą himalajską by dostarczyć sód, do tego kwasy omega 3,6,9, kolagen i BHB i 3 szklanki dziennie tzw. Bone brooth. Ale chcę zasięgnąć opinii najlepiej dietetyka lub lekarza. Moje pytanie brzmi czy mogę być na tej diecie mimo dbania o to wszystko ale wcześniej mając problemy z nerkami? Wiem, że nie jest to najlepsze rozwiązanie w tym przypadku, jednak moje problemy wzieły się z przeziębienia, licznych infekcji dróg moczowych co później uderzyło na nerki. Miałam 2 razy odmiedniczkowe zapalenie nerek i raz zapalenie nerek. Jednak na ten moment badania są dobre i zostało to wyleczone. Będę wdzięczna za opinie i sugestię na ten temat.
Dzień dobry,
zacznę od tego, iż dietę ketogenną powinna Pani stosować pod nadzorem dietetyka lub lekarza. Po zleceniu i wykonaniu odpowiedniego zestawu badań. Jeśli robi to Pani na ,,własną rękę" to jest to niebezpieczne.
Z racji tego, iż nie wiem jak wyglądają Pani wskaźniki (m.in. GFR, kreatynina) ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie.
Nie wiem też co chce Pani osiągnąć poprzez stosowanie diety , ale w Pani przypadku zaproponowałabym raczej inną dietę.
Zapraszam na wizytę do Częstochowy lub Krakowa. Możliwa jest także wizyta on-line.
Pozdrawiam
KD

Dzień dobry, dieta ketogenna jest wskazana do stosowania przy bardzo poważnym uszkodzeniu nerek. Jeśli nie ma Pani poważnych problemów zdrowotnych to aż tak eliminacyjna dieta nie jest potrzebna. Nie można jej stosować również za długo. Ponadto powinna być prowadzona pod kontrola lekarza i dietetyka. Zapraszam na konsultację do Zgierza. Pozdrawiam,
Dietetyk
Anna Karwala