problemy relacji

32 odpowiedzi
witam
mam krótkie i treściwe pytanie do jakiego specjalisty muszę sie zgłosić jeśli chciałbym uzyskać pomoc w nawiązywaniu kontaktu z ludźmi na żywo głównie mam na myśli płeć przeciwną?
Witam,
Polecam spotkanie z psychoterapeuta.
Pozdrawiam

Witam,

Najlepiej jak uda się pan do psychologa, psychoterapeuty. Warto pomyśleć o wyborze płci terapeuty jeśli są to problemy z nieśmiałością to dobrze by było popracować z kobietą ponieważ już samą w sobie techniką jest modelowanie zachowań i ekspozycja na lękorodny obiekt w tym wypadku płeć przeciwna.

Pozdrawiam serdecznie,
BMB
Na pewno nie polecam Panu/Pani zgłaszania się do tzw. samozwańczych "specjalistów od uwodzenia" (neurolinguistic seduction). Metody te nie mają żadnego umocowania w badaniach empirycznych i służą moim zdaniem wyłudzaniu pieniędzy od nieśmiałych osób poszukujących pomocy. Jeśli tym, co stoi na przeszkodzie w poznawaniu osób przeciwnej płci jest duża nieśmiałość, wówczas zdecydowanie pomocna może być praca taka jak z lękiem społecznym (fobią społeczną). Protokół poznawczo-behawioralny przewiduje 18-20 sesji na wyleczenie tego zaburzenia. Jeśli cel jest wąski i dobrze sprecyzowany, jak w tym przypadku już kilka wizyt u terapeuty cbt może pomóc zmienić Pana/Pani emocje, podejście i zachowanie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Ponieważ nie opisał Pan dokładniej na czym polega trudność w nawiązywaniu kontaktu ciężko zasugerować jednoznacznie jakieś rozwiązanie. Myślę że można rozważyć wizytę u psychoterapeuty ale w określonych sytuacjach może być niezbędna wizyta u seksuologa. Osobiście uważam że najważniejsze jest aby zrobić pierwszy krok. Zwykle pierwsze wizyty służą diagnozie i rozpoznaniu problemu oraz zaplanowaniu dalszej pomocy więc nawet jeśli wybierze się nieodpowiedniego specjalistę to zawsze jest taka korzyć że uzyskamy wstępne rozpoznanie i podpowiedz gdzie z naszym problemem się zgłosić dalej. Z własnego doświadczenia zawodowego wiem że takie trudności często mogą być powiązane z jakimś rodzajem zaburzenia, które kwalifikowało by się do psychoterapii ale jednoznacznie można to stwierdzić jedynie po wstępnej diagnozie.
Witam serdecznie
Proszę zgłosić się do psychoterapeuty, aby w specjalistycznym gabinecie wyćwiczyć umiejętności kontaktów interpersonalnych.
Dzień dobry,
tego rodzaju pomoc może Pan uzyskać w gabinecie psychoterapeuty. Terapeuta pomoże zrozumieć na czym polega kłopot oraz poszukać możliwych rozwiązań.
Z pozdrowieniami
MC
Jeśli problem nie jest głęboki to polecałabym wypróbować terapię poznawczo-behawioralną. Ale oczywiście, najpierw zalecana jest wnikliwa konsultacja z pogłębionym wywiadem. Jeśli będzie to uzasadnione psycholog może rekomendować konsultację psychiatryczną. Trzecim krokiem jest dobranie terapii. Należałby też rozważyć formułę grupową. Powodzenia!
Jeśli poziom odczuwanego lęku na to pozwala, myślę, że najlepsza byłaby psychoterapia grupowa, gdyż oprócz innych korzyści oferuje warsztat nawiązywania kontaktów w bardzo bezpiecznych warunkach. Jeśli to skok na zbyt głęboką wodę, warto skorzystać z psychoterapii indywidualnej. Życzę powodzenia!
Problemami w relacjach zajmuje się psychoterapeuta. Pozdrawiam
krótka odpowiedź: psychoterapeuta poznawczo-behawioralny
Proponuje wizytę u psychoterapeuty. Będzie Pan mógł popracować nad własną nieśmiałością.
Pozdrawiam
Witam, zasygnalizowany przez Pana problem wymaga konsultacji i rozmowy. Proszę pomyśleć o spotkaniu z psychoterapeutą.
Pozdrawiam.
Sugeruję konsultację.
jesli do specjalisty to do psychoterapeuty, natomiast on zajmnie sie pana wnetrzem a nie nauka technik
Witam Pana,

Jak czytam Pana słowa to widzę, że Pana konkretną trudnością jest nawiązywanie realnych relacji z kobietami. Nie wiem, co może być powodem, że jest Panu tak trudno wejść w taki rzeczywisty kontakt i dlatego zachęcam Pana do spotkania z psychoterapeutą lub psychologiem, który pomoże Panu rozpoznać tkwiące w Panu blokady. Dzięki temu ma Pan możliwość nauczenia się tworzenia satysfakcjonujących relacji.

Pozdrawiam serdecznie i życzę znalezienia dla siebie właściwej pomocy.

Aleksandra Hałas
Dzień dobry,

Pomocny będzie psychoterapeuta i przyjrzenie się jak buduje Pan relacje z nim.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
W tej kwestii może pomóc psychoterapeuta lub psycholog. Pozdrawiam
Szanowny Panie,
w kwestii uzyskania pomocy w nawiązywaniu kontaktu z innymi ludźmi pomocny będzie psychoterapeuta.
pozdrawiam serdecznie
Witam,

ja polecałabym psychoterapeutę. Razem z nim będzie mógł Pan się przyjrzeć dokładnie swojemu problemowi i jego przyczynie. Poznanie przyczyny może doprowadzić do usunięcia przeszkody jaką jest nieśmiałość. Na Górnym Śląsku jest wielu specjalistów, u których uzyska Pan odpowiednią pomoc.
Pozdrawiam
Witam.
Polecam terapię poznawczo-behawioralną RTZ. Będzie Pan zadowolony.
Zapraszam
psycholog, ewentualnie coach.
pozdrawiam
M. Szweda
Dzień dobry, w sytuacji trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Pozdrawiam.
Witam, polecam konsultację u psychoterapeuty. Można także skorzystać z różnych szkoleń/warsztatów dla osób, które z różnych powodów mają trudności z nawiązywaniem znajomości z osobami przeciwnej płci. Pozdrawiam i życzę satysfakcji z podjętych wyzwań.
Najlepiej do psychologa.
Witam serdecznie.
W tej kwestii proponuję nawiązać kontakt z wybranym psychoterapeutą. Wspólne sesje posłużą określeniu jaka jest natura trudności, jakich Pan doświadcza w relacjach, co jest ich przyczyną, genezą, o jaką zmianę Panu chodzi i jak może Pan to osiągnąć, czy potrzebna będzie pomoc innego jeszcze specjalisty. Naprawdę warto rozpocząć takie spotkania, choć to niełatwa decyzja. Powodzenia !
Bardzo treściwie Pan pyta, mało informacji z czym ma Pan problem w kontakcie z kobietami i jaka jest skala tych trudności. Najlepiej udać się do psychoterapeuty bądź psychologa, który dokona diagnozy i pokieruje dalszym postępowaniem.
Dzień dobry, po krótką poradę najlepiej udać się do psychologa. Jeśli jednak problem jest bardziej złożony i chcemy go głębiej zrozumieć, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Pozdrawiam, Justyna Wojciechowska
Najlepiej do psychoterapeuty. Istotne jest, aby przyjrzeć się wspólnie co kryje się pod trudnościami w nawiązywaniu kontaktu, jakie towarzyszą temu uczucia i zacząć wprowadzać stopniowo zmiany.
Dzień dobry,
krótkie pytanie i krótka odpowiedź. Najlepiej jeśli zgłosi się Pan do psychoterapeuty. Współpraca z psychoterapeutą, pozwoli Panu przyjrzeć się swoim trudnościom, i znaleźć sposoby ich rozwiązania. Życzę powodzenia.
Dzień dobry,
Trudności w nawiązaniu relacji mogą mieć wiele przyczyn. Warto zgłosić się na konsultację do psychoterapeuty. Podczas terapii mógłby Pan prześledzić, co takiego dzieje się, że jest Panu trudno nawiązać kontakt z ludźmi oraz popracować nad zmianą dotychczasowych sposobów działania w budowaniu relacji.

Pozdrawiam,
A.Wojnar-Jadczyszyn
Witam, najlepiej będzie zgłosić się do psychologa, lub psychoterapeuty gdzie będzie Pan mógł opisać swój problem, poszukać i wcielić w życie rozwiązania.
Witam,
w takiej sytuacji warto zgłosić się do psychoterapeuty, który pomoże zdiagnozować problem, przedstawi swoje rozumienie i zaproponuje pracę terapeutyczną. Problemy w nawiązywaniu relacji z płcią przeciwną mogą mieć różne podłoże; mogą być przeżywane wewnętrznie lub zewnętrznie i spełniać różne funkcje. Dlatego warto opowiedzieć o swoich odczuciach i przemyśleniach na spotkaniu z terapeutą, który użyje swojej wiedzy, aby pomóc.
Witam..
Trudności w nawiązaniu relacji wymagają pracy z psychoterapeutą, psychologiem..