problem z operacją

8 odpowiedzi
Witam. Mam pewien problem a mianowicie : musze mieć wykonane gastroskopię oraz operacje migdałków - niestety prawie nigdzie nie robią tego w narkozie. Pytanie - czy wystarczy zaświadczenie od psychiatry/psychologa że mam odruchy wymiotne i nie umiem współpracować ? Przecież to logiczne że lepiej jak pacjent słodko śpi nie wierci się a lekarz może robić co tylko zechce z gardłem
Dzień dobry

naprawdę nie wiem, jakie zaświadczenie przekona zabiegowców, żeby wykonali te zabiegi w znieczuleniu ogólnym.

Z poważaniem

M. Skarbek

Sugerowałabym jednak poszukanie placówki, gdzie możliwe jest znieczulenie, ew za takie można dodatkowo zapłacić .Odruchy wymiotne nie należą do specyficznych objawów psychiatrycznych.
Najprościej będzie zapytać w Ośrodku gdzie robią takie badania i operacje czy wogóle są robione w narkozie. Operację migdałków w narkozie widziałem, ale obawiam się , że gastroskopia wymaga jednak aktywnej współpracy pacjenta - ale tu mogę się mylić. Zatem jeśli już będzie wiadomo czy można wykonać te badania w narkozie warto tamtejszy personel spytać jakich zaświadczeń potrzebują.
POzdrawiam
Powinno wystarczyć. Wystarczy, że lekarz napisze, że możesz wpaść w panikę ze względu na nasilone napady lękowe- z napadami paniki, które mogą spowodować zupełny brak współpracy podczas zabiegu. Zaświadczenie musi wypisać lekarz psychiatra.
Nie wystarczy. Psychiatra nie powinien wystawiać zaświadczeń, które nie są oparte na wiedzy medycznej. Odruch wymiotny to nie psychologia a fizjologia, a wykonujący zbiegi winien swoje postępowanie opierać na wiedzy fachowej a nie na tym czy wg pacjenta lepiej jest czy śpi. Lekarz nie "robi co chce z gardłem" pacjenta, jedynie to co należy zrobić. Może lekarze wiedzą coś o medycynie? A nie tylko robią na złość pacjentom.
Rzeczywiście nie jest tak, że nigdzie nie robią takich zbiegów "w narkozie". Dobrze byłoby popytać w okolicy o to.
Witam.

Myślę, że to pytanie należy skierować do lekarza, który ma zabiegi wykonać.

Pozdrawiam serdecznie.
Myślę, że jeśli istnieją wskazania do przeprowadzenia tych zabiegów w znieczuleniu ogólnym lekarz wykonujący zabieg powinien wziąć je pod uwagę
Witam, z listu nie wynika, żeby było prowadzone leczenie psychiatryczne, ani też terapia u psychologa. Zaświadczenie o konieczności wykonania jakiegokolwiek zabiegu w znieczuleniu ogólnym nie jest "odrębnym bytem" wystawianym na życzenie pacjenta- tylko wynika z rzeczywistych problemów natury psychicznej, których nie udaje się przezwyciężyć w toku leczenia. Znieczulenie ogólne jest większym obciążeniem dla organizmu niż miejscowe i dlatego muszą być dla niego uzasadnione wskazania. Pozdrawiam.