Porada w sprawie umowienia wizyty

24 odpowiedzi
Witam. Mieszkam w Anglii i nie bardzo chce isc tutaj do psychologa. Przerwalam branie tabletek na deprseje bo tu prawie kazdemu je daja. Chcialabym umowic sie na spotkanie aby poradzic sie w jaki sposob radzic sobie z codziennymi problemami. Nie wiem tylko czy jest jakis sens jesli w Polsce bede tydzien i to pewnie pozwoli mi na jedna lub mac dwie wizyty u specjalisty.
A moze jednak warto...????
Dzień dobry,
z moich doświadczeń wynika, że warto skorzystać nawet z jednorazowej konsultacji w sytuacji przeżywania trudności i poszukać wspólnie ze specjalistą różnych dróg ich rozwiązania.
Współcześnie standardem leczenia depresji jest łączenie farmakoterapii z psychoterapią. W trakcie konsultacji mogłaby Pani porozmawiać również o wątpliwościach dotyczących leczenia.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Krzak

Witam. Taka konsultacja w gabinecie może być dobrym poczatkiem pracy z terapeutą. Jedno lub dwa spotkania powinny wskazać głowne obszary do pracy nad soba. Jeśli zdecyduje sie Pani na terapię zazwyczaj można kontynuować ja przez skype.
Witam serdecznie, oczywiście stosowanie farmakologii (tabletek) na różne dolegliwości jest pewnym rozwiązaniem doraźnym.Wizyta u psychologa powinna być przede wszystkim użyteczna dla Pani oczekiwań i potrzeb. Z mojej strony będę Panią zachęcać do takowej w miarę możliwości osobiście, zwłaszcza ten pierwszy raz. Może warto poszukać w ofercie takich specjalistów, którzy posiadają wachlarz usług on line? Jeśli chodzi o moje usługi to będę przyjmować od września w każdą środę w Toruniu, przewiduję, także konsultację on line. Proszę przemyśleć jakie oczekiwania miałaby Pani od terapeuty i terapii i na ile ma Pani możliwość chociaż sporadycznego kontaktu osobistego. Pierwszą wizytę mimo wszystko warto jednak odbyć osobiście. Jeśli się Pani zdecyduje na moje usługi zapraszam do Torunia od 1 września w każdą środę w godzinach popołudniowych.Od września 2017r. będzie można także kontaktować się ze mną poprzez stronę internetową. wyszukując moje imię i nazwisko A. Odpowiadając na ostatnie Pani pytanie a może jednak warto? - zawsze warto.Pozdrawiam serdecznie życząc dużo pogody ducha i powodów do uśmiechu.
Może Pani skorzystać z konsultacji przez komunikator Skype. Ze znanych mi osób zajmujących się konsultacjami w podanym przez Panią obszarze takie sesje proponuje np. Dagmara Grabowska. Znajdzie Pani namiary do niej na portalu Znany Lekarz.
jednorazowe spotkanie to konsultacja psychologiczna, w związku z czym trudno będzie postawić diagnozę. Terapia polega na procesie obejmującym regularne sesje, jeśli mówimy o rzeczywistej pomocy. Tabletki działają wspomagająco ale nie zastąpią psychoterapii, ponieważ nie zlikwidują problemu dlatego rekomendowane jest w niektórych stanach łączenie psychoterapii oraz farmakologii. Na jednorazowej wizycie może Pani uzyskać więcej informacji. Niektórzy terapeuci pracują także w systemie on--line, jednak trzeba mieć świadomość, że nic nie zastąpi prawdziwego kontaktu terapeutycznego.
Witam, w naszej placówce istnieje możliwość prowadzenia terapii przez Skype, sesje prowadzi psychoterapeutka Julia Otto. Myślę, że w Pani sytuacji jest to rozsądniejsze rozwiązanie ponieważ dwie sesje mogą okazać się niewystarczające.
Pozdrawiam serdecznie, Emilia Szymanowicz
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
W przypadku jednej wizyty nie możemy mówić o terapii depresji, ale może Pani uzyskać cenne wskazówki dotyczące konkretnych objawów, zmienić sposób widzenia określonego problemu, a to już całkiem sporo. Jak najbardziej polecam wizytę, ponieważ uważam, iż żadna konsultacja nie jest czasem straconym.
Dzień dobry
Odpowiedź na pani pytanie, odnośnie zasadności umawiania wizyty w opisanych okolicznościach, zależy od celów jakie będzie pani chciała osiągnąć. Aby nie stało się tak, że kontakt z terapeutą zaowocuje frustracją, poczuciem niezrozumienia lub braku perspektyw, potrzeba realnie określić (także z terapeutą), co jest możliwe do wypracowania w danym czasie (ilość i czas trwania spotkań). Okoliczności mogą wskazywać na zasadność umówienia więcej niż jednej wizyty, spotkania także mogą trwać dłużej niż często praktykowana godzina – zależy od pani potrzeb oraz oceny zasadności takiego trybu pracy przez terapeutę.
Wizyta nie będzie terapią a raczej konsultacją w sytuacji, która sprawia pani trudność. Od wyników konsultacji, przy założeniu wypracowania realnych celów i oczekiwań, może pani oczekiwać lepszego zrozumienia przeżywanych trudności, ich natury, przyczyn i konsekwencji w pani życiu. Podczas konsultacji, może pani spróbować omówić swoje wątpliwości, myśli, obawy, uczucia, pragnienia w kontekście sytuacji w jakiej się pani znajduje (na tyle na ile będzie to możliwe!).
Efektem może być frustracja, strach, poczucie utknięcia, zmarnowanego czasu czy bezradności, ale także ulga, nadzieja, chęć podejmowania zmian i energia do działania – np. chęć do wychodzenia z destruktywnych wzorców myśli, zachowań czy rozwiązywania zastałych konfliktów emocjonalnych, lub podjęcie decyzji dotyczące uczestnictwa w terapii czy to na miejscu czy za pośrednictwem komunikatorów i internetu.
W tak krótkim czasie raczej można zrobić niewiele, ewentualny efekt będzie bardziej poglądowy niż głęboko wglądowy ale czy to znaczy że nie należy próbować.

Pozdrawiam
Marek Wójs
Jeśli pojawiła się u Pani taka potrzeba, to na pewno warto podążyć za nią. Konsultacja z psychologiem / psychoterapeutą pozwoli Pani zorientować się w charakterze problemu i zaleci dalsze działania. Terapię może Pani kontynuować online np. przez Skype.
Witam serdecznie,
zachęcam Panią do skorzystania nawet i z jednego spotkania. Warto oczywiście zaznaczyć przed spotkaniem z psychologiem, że to będzie jedyne spotkanie z uwagi na Pani wyjazd. Trzeba się jednak liczyć z tym, że być może jedna wizyta nie wyczerpie Pani oczekiwań (podkreślam- być może). Specjalista aby cokolwiek doradzić, nie mówiąc już o prowadzeniu terapii, przeprowadza najpierw konsultację lub kilka konsultacji. Ewentualnie może Panią zachęcić do podjęcia innych działań.

To do czego bardziej Panią zachęcam, to aby skorzystała Pani ze spotkań poprzez Skype. Osobiście prowadziłam konsultacje wiele osób w takiej właśnie formie. Tak więc zapraszam nawet i do siebie. Wówczas proszę o kontakt.
Dzień Dobry. Moim zdaniem nie do końca ma sens jedno lub dwa dwa spotkania ze specjalistą, myślę,że niewiele one dadzą. Najlepiej jednak byłoby umówić się ze specjalistą tam na miejscu. Pomimo niechęci może się to okazać korzystniejszym krokiem. Jest możliwość odszukania pomocy w języku polskim. Osobiście znam również specjalistów pracujących bardzo dobrze ale po angielsku. W razie potrzeby mogę podesłać nazwiska.
witam,
rzeczywiście 1 lub 2 spotkania, to krótko, by zrozumieć, co dzieje się u Pani w życiu. Jednakże takie konsultacje mogą pomóc Pani wybrać inne formy pomocy, może uda się naświetlić jedynie problem i spróbować przyjrzeć się mechanizmom, jakie są obecne w Pani życiu. Myślę, że jeśli zadaje sobie Pani takie pytanie, czy warto i też myśli o jakiejś formie pomocy, to jest w Pani chęć, żeby pozbyć się cierpienia i coś zmienić. Otwiera się Pani na zmianę, a to bardzo dużo. Myślę więc, że warto dać sobie tę możliwość.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Chajdas
Dzień dobry. Jeśli nie ma Pani możliwości umówienia się z psychologiem w Anglii, zachęcam do podjęcia terapii przez internet. Konsultacje i terapia przez internet od lat są powszechnie stosowane i mają taką samą skuteczność jak terapia prowadzona w tradycyjny sposób. Mogę zaprosić do siebie - w celu umówienia wizyty proszę o bezpośredni kontakt, e-mail znajduje się na moim profilu. Pozdrawiam :)
Dzień dobry. Skonsultować się zawsze warto. Zarówno z psychologiem, który pomoże zorientować się w Pani problemach i określić jakiej formy pomocy Pani potrzebuje.
Proponuję także konsultację psychiatryczną
Dzień dobry, może Pani podczas pobytu w Polsce skorzystać z 1 porady stacjonarnie, poprosić o pomoc w znalezieniu w swoim miejscu zamieszkania psychologa/psychoterapeuty przyjmującego również w języku polskim. Alternatywą może być pomoc online- poprzez Skype w języku polskim. Warto także nie przerywać farmakoterapii bez omówienia tego z psychiatrą prowadzącym, wszystkich swoich wątpliwości.
Dzień dobry,

jeśli chodzi o konsultacje w Anglii to wg mojej wiedzy można znaleźć specjalistę pracującego w języku polskim i tam uczęszczać na terapię. Polecam komunikację w ojczystym języku, bowiem terapia jest wrażliwa na wszystkie zwroty, semantykę, nie tylko na to, co mówimy, ale też jak. Jeśli ma Pani wątpliwości, co do przepisanych leków to może warto wykorzystać czas w Polsce do wizyty u lekarza psychiatry, który zweryfikuje diagnozę i pokieruję Panią, jeśli chodzi o zalecaną farmakoterapię.

Moim zdaniem jedna wizyta u psychologa/psychoterapeuty w Polsce może być niewystarczająca, bo pierwsze spotkanie jest wstępne/zapoznawcze, rzadko kiedy przynosi wymierne rezultaty, jest takim punktem startowym, aby mogła Pani także ocenić, czy chce dalej pracować z danym specjalistą. Czasami jest możliwość kontynuowania takich spotkań przez Skype, może takie rozwiązanie będzie dla Pani odpowiednie? Na pewno warto przed taką decyzją spotkać się w 4 oczy, a nie zaczynać konsultacje jedynie przez Internet.

Życzę dużo siły i podjęcia trafnych decyzji.

Pozdrawiam
Anna Jerzak/Psychonomia.pl
Witam, pomoc psychologiczna może polegać na poznawczej analizie problemu i zaplanowaniu interwencji z kryzysie. Może być początkiem podjęcia decyzji o rozpoczęciu terapii. Warto. Pozdrawiam , Renata Fijałkowska
Dzień dobry
Zawsze może Pani w UK poszukać polskiego psychoterapeuty- jest ich z pewnością sporo. Rzeczywiście jedna konsultacja w PL nie załatwi sprawy. Należy również pamiętać, że leki redukują objawy takie jak m.in. lęk, napięcie, poprawiają nastrój, jednak nie usuwają przyczyny, choć czasem są niezbędne z uwagi na ciężki stan pacjenta i dopiero po jego ustabilizowaniu można włączyć spotkania terapeutyczne. Warto wraz z terapeutą zbadać w czym tkwi problem i wspólnie poszukać optymalnego rozwiązania, aby poprawić jakość swojego życia. Zachęcam do indywidualnego kontaktu ze specjalistą- jest to najskuteczniejsza możliwość postawienia diagnozy i uzyskania wsparcia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :).
Paulina Dąbrowska
witam, myślę, że zna Pani odpowiedź na to pytanie pisząc do tego serwisu:) Warto szukać dla siebie pomocy innej niż leki. Poza tym nie musi być to jedna wizyta, bo może Pani zdecydować się na sesje przez Skype, do których zachęcam. Zawsze warto szukać rozwiązań dla swoich problemów, a specjalista jest po to żeby Pani pomógł. Jeśli zdecyduje się Pani na terapię krótkoterminową ze mną to proszę o kontakt przez maila: ajkczaja&gmail.om
pozdrawiam i trzymam kciuki
Rozmowy o rozwiązaniach budzą rozwiązania:)
Witam Panią. Zaniepokoił mnie Pani post. Nie jest dobrze przerywać farmakologiczne leczenie depresji na własną rękę, ponieważ jest ryzyko obniżenia nastroju poniżej wyjściowej. Po drugie najlepsze efekty leczenia depresji to połączenie leczenia farmakologicznego z psychoterapią. Depresję należy leczyć. Psychoterapia powinna być raz w tygodniu więc jeśli Pani będzie tylko tydzień to trochę za mało ale może być to bardzo dobry początek. Proszę wybrać psychoterapeutę który mógłby kontynuować sesje przez skypa. Proszę wybrać psychologa psychoterapeutę behawioralno-poznawczego. To terapia o udowodnionej skuteczności w terapii depresji.
Życzę wszystkiego dobrego i proszę zrobić coś dla siebie
Trzymam kciuki i ciepło pozdrawiam
Dzień dobry. Jeśli czuje Pani, że potrzebuje wsparcia, to na pewno warto. Chociażby po to, aby omówić możliwości pomocy z jakich może Pani i chce skorzystać. Pozdrawiam. P. Stępniewska
Szanowna Pani
Polecam znaleźć polskiego psychologa, pracującego możliwie blisko miejsca Pani zamieszkania w Anglii. Różnice kulturowe stanowią dużą barierę w relacji psycholog-pacjent, dlatego warto poszukać pomocy u polskiego specjalisty. Niektórzy psychologowie oferują terapię online, osobiście nie jestem zwolennikiem tej formy pomocy, ale być może dla Pani to będzie najlepsze rozwiązanie.
Dzień dobry.
Mimo tego że pobyt w Polsce jest krótki to myślę, że warto na takie spotkanie pójść, być może ta jedna lub dwie sesje zaowocują dalsza współpracą za pomocą komunikatorów internetowych.
Z poważaniem
Joanna Frąckowiak
Podczas tygodniowej wizyty w Polsce rzeczywiście będzie możliwość odbycia tylko konsultacji i zastanowienia się, co dalej. Jeśli byłaby Pani zainteresowana terapią on-line, to polecam p. Wojciecha Dratha z Pracowni nad Sobą (nadsoba.pl). Ma doświadczenie także w prowadzeniu takiej terapii. Pozdrawiam.