Pomoc w doborze specjalisty

2 odpowiedzi
Potrzebuję porady do jakiego lekarza powinnam się udać z następującymi objawami. Miejscowe uczucie ciepła i zimna na udzie od górnej strony, zaobserwowane od kilku kolejnych dni. Nie wiem czy ma to coś wspólnego, ale mam od jakiś kilku lat tak jakby "grube kostki" (nie jest to opuchlizna). Miałam robione badania serca, ciśnienia i na tej płaszczyźnie było wszystko w porządku. Bardzo prosiłabym o poradę do jakiego lekarza skierować dalsze kroki.
Jeżeli jest to jedyny objaw jaki Pani zauważa, nie wygląda to na nic poważnego, proponuję jeszcze poobserwować, gdyby pojawiły się inne objawy zaburzeń czucia - drętwienia, bóle - proponuje konsultację neurologiczną

Dzień dobry. Proponowałabym zacząć od neurologa ze zwróceniem szczególnej uwagi na ewentualne zmiany w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Proponowałabym także wykonanie badań w kierunku chorób układowych tkanki łącznej. Niestety mam za mało informacji, bo podać szczegółową poradę. Mam nadzieję, że włączy się w to też lekarz rodzinny. Pozdrawiam.