Jaka dieta z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto ?

8 odpowiedzi
Witam. Od ponad dwóch lat zmagam się z chorobą Hashimoto i niedoczynności tarczycy. Biorę regularnie euthyrox 80 . Odkąd zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy moja waga wzrosła gwałtownie, czuję się zmęczona i mam problemy z nauką. Staram się spędzać aktywnie czas , ale moje zmęczenie mi na to nie pozwala. Moja otyłość jest nienaturalna, wręcz wyglądam jak opuchnięta. Próbowałam dietę 1500kcal, ale niestety z efektem "jojo" Mam dopiero 15 lat 171 cm wzrostu , a moja waga to aż- 74 kg ! Czy dieta i jaka dieta mi w jakimś stopniu pomoże ?
Pomoże Pani dieta i naturalna suplementacja. Organizm choruje gdy brakuje mu składników. Zmęczenie może być objawem złego dopasowania dawki leku. Jaka dieta? Indywidualna, osobiście prowadząc pacjentów z takimi problemami zalecam testy na nietolerancje pokarmowe, dobieramy suplementy naturalne i układamy dietę eliminacyjną. Potrzebuje Pani pomocy dietetyka, więc zalecam aby zgłosiła się Pani do specjalisty.

Pierwsze pytanie czy TSH jest w normie, czyli poniżej 2,5? Odpowiednie żywienie jest jest jak najbardziej pomocne w leczeniu niedoczynności tarczycy. Wskazana konsultacja w gabinecie dietetycznym. Pozdrawiam.
Witam, przy niedoczynności tarczycy i chorobie Hashimoto kluczowe jest ustalenie indywidualnej i odpowiednio zbilansowanej diety ( z niską zawartością tłuszczów zwierzęcych, bogata w błonnik pokarmowy, należy szczególnie wybierać produkty o niskim indeksie glikemicznym). Posiłki powinny być bogate w witaminy i składniki mineralne oraz z odpowiednią podażą białka.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,
choroby tarczycy mogą prowadzić do zmian masy ciała, w przypadku niedoczynności tego narządu częstym skutkiem może być nadwaga, spowodowana obniżeniem przemiany materii.
Restrykcyjna dieta u osób młodych nie jest zalecana, może negatywnie wpłynąć na rozwój organizmu, dlatego zalecałabym zbilansowaną dietę o nie dużym deficycie kalorii pod okiem doświadczonego dietetyka. Przy takiej diecie nie będzie też efektu jojo. Dodatkowo zalecana jest regularna, umiarkowana aktywność fizyczna. Zapraszam Panią do kontaktu w celu umówienia pierwsze wizyty.
Witam,.. Zapraszam Ciebie na konsultację dietetyczną wraz z rodzicem lub opiekunem pełnoprawnym. Dieta 1500kcal nie jest dla Ciebie, ponieważ rośniesz, uczysz się, potrzebujesz energii. Zrobimy analizę składu ciała i po kolei będziemy wszystko sprawdzać i weryfikować a na koniec będę mogła przygotować właściwy plan żywieniowy dostosowany dla Twoich potrzeb.
Zapraszam Cię na spotkanie z rodzicem .

Pozdrawiam!
Witam Serdecznie!
Przy niedoczynności tarczycy, hashimoto bardzo często występują problemy z utrzymaniem masy ciała. Żeby móc Pani doradzić niezbędna jest wizyta, jednak jestem pewien, że może Pani dojść prawidłowej masy ciała poprzez wprowadzenie odpowiedniej dietoterapii. Proszę uważać, na wszelkie "internetowe" diety, ponieważ jest bardzo dużo sprzecznych informacji, a nieprawidłowe żywienie może doprowadzić do niedoborów.
dietetico.pl
Pozdrawiam,
Tomasz Kolipiński - Dietetyk
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Ciężko będzie mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie nie widząc Twoich wyników badań.
Odradzam diety rygorystyczne. Warto spróbować diety AIP- Protokuł Immunologiczny czy Paleo. Z wykluczeniem goitrogenów.

Pozdrawiam serdecznie,
Paula Łysakowska
Zdrowie na Talerzu