Nisky poziom EOZYNOFILÓW ! Co dalej ?

2 odpowiedzi
Witam, mam dość nietypowe problemy. Mam niedoczynność tarczycy, mutację genu MTHFR i stale powiększone węzły chłonne szyjne i krezkowe w brzuchu (1,5cm)- co wyszło z Tomografii komputerowej(napisali, że do dalszej diagnostyki, tylko nie wiem gdzie iść z tymi węzłami). Zrobiłam dzisiaj badania krwi i niby w normie, ale EOZYNOFILE są bardzo zaniżone, wynoszą 0,5. A norma to 6,0. Z tego co czytałam może to być coś z nadnerczami, ale nie wiem jak się tego dowiedzieć i jakie badania krwi porobić, ani do jakiego lekarza się udać. Dodam, że odczuwam boleści straszne z prawej strony, własnie tam gdzie sa powiekszone wezly chlonne i jakby nad nerkami, ze czasem az chodzic nie moge, oraz mam bardzo duzy problem z poziomem glukozy i insuliny w krwi(bez jedzenia przez trzy dni w szpitalu moja glukoza wynosila 103) - dowiedzialam sie o tym z wczesniejszych jeszcze badan.
Mam psa, nie wiem czy to ma jakies znaczenie, bo myslalam też czy nie mam w sobie jakiś pasożytów, ale tez nie wiem jakich badan dokonać.. Cały czas problemy wleką się przy tych węzłach chłonnych głównie i podwyzszonej liczbie czerwonych krwinek(za kazdym razem są lekko podwyzszone w badaniach, jedynie dzisiaj wyszly o dziwo poprawnie).
Proszę o pomoc, będę niezmiernie wdzięczna !!
Jeżeli opisujący tomografię radiolog napisał iż wymaga wymaga Pani dalszej diagnostyki węzłow proszę się udać do hematologa. Proszę też wykonać poziom kortyzolu oraz poziom przeciwciał IgG i IgM w kierunku toxoplazmozy (powszechnie dostępne testy pobierane z surowicy krwi). Zaniżony poziom eozynofilów jest prawdopodobnie bez znaczenia, chyba że towarzyszą mu inne zaburzenia rozmazu.

obniżony poziom eozynofilii może występować w alergiach, przy stosowaniu glikokortykosteroidów, w nadczynności kory nadnerczy, choroby reumatyczne... jeśli chodzi o powiększone węzły chłonne to sprawa z pewnością do aktywnej obserwacji... w razie wątpliwości wskazana byłaby biopsja lub pobranie węzła chłonnego do badania histopatologicznego...