Badanie Toksokaroza

4 odpowiedzi
Witam. Czy toksokarozę można wykryć w badaniu z krwi pod kątem toksoplazmozy? Chorowałam na toksokarozę w dzieciństwie, mam te same obiawy, więc chciałam się zbadać. Mieszkam w UK lekarka upierała się, że badanie na toksoplazmozę jest odpowiednim badaniem. Prosze o szybką odpowiedź.
Szanowna Pani, niestety nie zajmuję się analizą badań z krwi. Logopeda jest specjalistą w terapii językowej. Pozdrawiam, Maria Kmiecik-Matrejek

Witam, proszę sprawdzać do kogo adresuje Pani pytania. Pozdrawiam
Witam,
Tak, wystarczy to badanie krwi
Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Diagnostyka toksokarozy czyli choroby pasożytniczej wywołanej przez Toxocara canis i Toxocara cati czyli glisty psiej lub kociej, opiera się na badaniach serologicznych. Oznacza się poziom przeciwciał IgG specyficznych dla antygenów Toxocara canis w surowicy krwi. Jest to podstawowe badanie w kierunku toksokarozy. Dodatkowo w przebiegu toksokarozy występuję w badaniach krwi eozynofilia, leukocytoza, dysproteinemia (podwyższony poziom globulin, obniżony poziom albumin), rzadziej nieznacznie podwyższona aminotransferaza.
Reasumując, odpowiednie badanie krwi zdiagnozują toksokarozę. Proszę zgłosić się do lekarza celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.