Pani doktor nie mogę spać po nocach płaczę...Jestem 16 lat po ślubie i strasznie kocham swoją żonę i

3 odpowiedzi
Pani doktor nie mogę spać po nocach płaczę...Jestem 16 lat po ślubie i strasznie kocham swoją żonę i dzieci ale ze strony żony jakby uczucie do mnie wygasło jestem poniżany wyzywany szykanowany nie widzę już ratunku dla mojego małżeństwa.Nic mnie nie cieszy chciałbym tylko żeby żona mnie szanowała interesowała się mną przytuliła uśmiechnęła się.Brakuje mi po prostu prostych zwykłych miłych codziennych gestów.Jestem już bliski trzasnąć drzwiami i wyjść i nigdy nie wrócić dzisiaj kolejną noc nie spałem.Widzę że kontakt z innymi mężczyznami sprawia jej ogromną przyjemność robi mi ciągle na złość.Nie mam nikogo poza nią i dziećmi.Nie piję nie palę nie robię awantur nie mam pojęcia już kompletnie czego mojej żonie brakuje, nie mam pojęcia co robić.Dalej tak żyć i być poniżanym i opluwanym nie wyobrażam sobie tak miłość nie wygląda kiedyś było super ale gdzieś coś przegapiliśmy chyba...Sam pochodzę z rozbitej rodziny wychowywała mnie sama mama i zależało mi żeby zbudować szczęśliwą rodzinę. A tym czasem wszyscy ze mnie robią wariata teściowa z żoną szczególnie...Jakie jest wyjście z takiej sytuacji kupić bilet do Australii w jedną stronę...
Drogi Panie,
ucieczka - tym bardziej, jeśli kocha Pan żonę i dzieci - najprawdopodobniej nie jest rozwiązaniem, którego Pan potrzebuje. Zalecam konsultację psychologiczną i - jeśli razem ze specjalistą dojdzie Pan do takiego wzniosku - rozpoczęcie terapii (indywidualnej lub partnerskiej).
Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Dzień dobry. Szuka Pan rozwiązań i odpowiedzi. A to ważny krok do zmiany. Doceniam fakt, ze nie tkwi Pan w miejscu, tylko poszukuje wyjścia. Myśli Pan o wyjeździe i mam wrażenie, ze jest to wyraz Pana niezgody na zaistniała sytuację. Pytanie, czy czuje Pan, ze to rozwiąże Pana problem ? Warto to z pewnością omówić i poszukać różnych rozwiązań. Pomocne może okazać się spotkanie z psychologiem. Powodów może być bardzo wiele dlaczego żona zachowuje się w taki sposób. Warto z pewnością poznać także jej punkt widzenia. Może w taki sposób próbuje coś powiedzieć, pokazać? Czy były takie momenty kiedy mogliście ze sobą otwarcie porozmawiać ? Jeśli na ten moment trudno znaleźć Państwu taka przestrzen, a oboje będziecie mieli na to zgodę, być może pomocna okaże się terapia dla par. Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. Nie jest łatwo udzielić jednoznacznej odpowiedzi bez znajomości całej sytuacji. Mogę jednak zachęcić do zastanowienia się nad swoim celem - czy jest nim chęć wprowadzenia zmiany w Państwa relacji, czy też odejście (oczywiście, nie musi Pan tego wiedzieć od razu). Zależnie od tego można podjąć różne kroki. Jeśli żona wyraża wolę pracy nad związkiem, warto rozważyć terapię par - wówczas uczestniczą w niej Państwo oboje, a "pacjentem" jest Państwa relacja. Może Pan także skorzystać z terapii indywidualnej, podczas której będzie przestrzeń na zajęcie się własnymi emocjami i problemami (w związku, ale nie tylko). Taka terapia stworzy też możliwość przyjrzenia się sobie w tej trudnej dla Pana relacji z żoną i wypracowania takich zachowań, dzięki którym łatwiej będzie Panu zadbać o siebie, stawiać granice czy skutecznie się komunikować. Życzę wszystkiego dobrego i trzymam kciuki. Pozdrawiam.