Ostatnio mam bardzo dużo nauki. Jakiś czas temu niefortunnie zmieszałem lek przeciwbólowy z energety

11 odpowiedzi
Ostatnio mam bardzo dużo nauki. Jakiś czas temu niefortunnie zmieszałem lek przeciwbólowy z energetykiem. Serce biło mi jak szalone, nie mogłam złapać wystarczająco powietrza, nie mówiąc o jakimkolwiek śnie, ale nie w tym rzecz. Ostatnio również mam bardzo dużo stresu i altualnie stany w których nie mogę złapać oddechu są przez cały dzień, mam wrażenie, ze nie mogę wziąć tyle powietrza ile potrzebuje. Wydaje mi się, ze to się pogarsza, bo zaczynam się już budzić w nocy z braku tlenu, przerażona. Czy powinnam jak najszybciej iść do lekarza? O czym może to świadczyć? To jakieś skutki uboczne stresu?
Takie "przeładowanie" stresem może dawać podobne efekty. Zapraszam na krótką serię sesji podczas których pozna Pan sposoby samoregulacji napięć i nauczy się Pan radzić że stresem w przyszłości. Możliwe spotkania w Krakowie lub na Skype.

Z pewnością konsultacja lekarska jest wskazana w tym przypadku. Pomoże ona postawić właściwą diagnozę, ewentualnie wykluczyć czynnik somantyczny. Z Pana opisu wynika, że ma Pan obecnie sytuację B. Stresująca, co jak najbardziej może nasilać lęki i powodowac opisane przez Pana objawy. Konsultacja psychologiczna i terapia mogą znacząco obniżyć takie dolegliwości. Z badań wynika, że skuteczność terapii lekowej jest znacznie wyższa, kiedy jezt połączona z psychoterapią. Polecamy Panu również ćwiczenia relaksacyjne. życzę dużo zdrowia
Koniecznie do lekarza pierwszego kontaktu kardiologa A następnie psychologa.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem. Po wykluczeniu czynników medycznych warto skonsultować się z psychologiem.
Szanowny Panie, sugerowałabym w pierwszej kolejności wizytę u lekarza pierwszego kontaktu w celu ewentualnego wyeliminowania podłoża somatycznego wymienianych przez Pana objawów. W dalszej kolejności warto skonsultować swoje objawy u psychoterapeuty, w celu zbadania czynników psychologicznych mogących mieć wpływ na ich wystąpienie. Polecam terapię poznawczo-behawioralną mającą ugruntowane dowody naukowe w przypadku zgłaszanych przez Pana objawów.
Szanowna Pani,

polecam w pierwszej kolejności kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci najprawdopodobniej pakiet badań, aby ustalić przyczyny Pani dolegliwości. Jeśli zostanie wykluczone podłoże medyczne, kardiologiczne to polecam kontakt z psychologiem diagnostą i terapeutą, ewent. psychiatrą przy bardzo dużym nasileniu. W międzyczasie proszę zadbać o formy relaksu oraz rozsądną aktywność fizyczną, co sprzyja obniżeniu poziomu stresu i regulacji napięcia. Ponadto w sytuacji uwarunkować psychologicznych Pani objawów skuteczną formą leczenia równolegle do potencjalnych leków wg wskazań psychiatry jest terapia poznawczo-behawioralna.
Szanowny Panie, rzeczywiście zdarza się tak, że duża ilość stresujących, obciążających wydarzeń bądź natłok obowiązków skutkuje tym, że ciało reaguje w taki a nie inny sposób. Duszności, o których Pan wspomina mogą być efektem zbyt dużej ilości stresu, jednak warto skorzystać z porady specjalisty kardiologa. Zrobiłabym to nawet w pierwszej kolejności, najpierw zawsze należy wykluczyć schorzenia typowo medyczne. Stres, który Panu na co dzień towarzyszy powoduje wydzielanie różnych substancji w Pana organizmie, co może powodować duszności, kołatanie serca, poczucie niepokoju w klatce piersiowej. Gdy wykluczy Pan zaburzenia pracy organizmu u lekarza specjalisty, proszę pomyśleć o spotkaniu z psychologiem bądź psychoterapueutą, który pomoże Panu poradzić sobie z lękami i ustabilizować sytuację emocjonalną.
Witam. Przewlekły stres może prowadzić do tzw. napadów paniki, to nie jest nic niezwykłego. Objawy są podobne do tych, które Pani wymieniła wyżej. Warto byłoby skonsultować się z terapeutą poznawczo-behawioralnym, aby bliżej przyjrzeć się problemowi i wyuczyć się konstruktywnych sposobów radzenia sobie z napięciem. Powodzenia
Witam serdecznie,
zgłoszony powyższy problem, wymaga z pewnością bardziej szczegółowego poznania. Przede wszystkim, proponuję zapoznanie z technikami relaksacyjnymi (np. trening autogenny Schultza i ćwiczenia Dennisona do znalezienia w sieci). Z pewnością warto skonsultować się z psychoterapeuta/coachem, serdecznie pozdrawiam i zapraszam
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane długotrwałym stresem - wówczas zalecana byłaby terapia radzenia sobie ze stresem. Najpierw jednak należy wykluczyć inne podłoże. Lekarz ogólny po badaniach stwierdzi czy pomoże farmakoterapia czy tez potrzebna jest terapia.
Witam serdecznie. Z tego, co Pani pisze, rzeczywiście zalecam zgłoszenie się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykluczenia ewentualnej choroby somatycznej, ale również konsultacja u psychologa/psychoterapeuty byłaby pomocna, aby równolegle zorientować się, czy nie mamy do czynienia z zaburzeniami lękowymi (ataki paniki). Dużo stresu w połączeniu z indywidualną predyspozycją do nadmiarowego wzbudzania w sobie napięcia, lęku czy przygnębienia bardzo często prowadzić może do bezsenności jak i objawów somatycznych, takich jak: duszności, palpitacja serca, doświadczanie fali/strzałów gorąca bądź zimna, zawrotów głowy, problemów z widzeniem i słyszeniem, drętwienie i drżenie ciała itp. Praca nad regulacją napięcia jest jak najbardziej wskazana - tego może się Pani nauczyć pod okiem psychoterapeuty. Warto też zadbać o zdrowszy tryb życia (rezygnacja z energetyków:)). Pozdrawim ciepło, Julia Otto