Opis MRI głowy

1 odpowiedzi
Witam,
Piszę, ponieważ niepokoję się o stan zdrowia mojego męża. Jest w zasadzie zupełnie zdrowym człowiekiem. Kilka razy w roku zdarzają mu się bóle uciskowe bóle z tyłu głowy. 2 razy w życiu miał zwężenie pola widzenia, które trwało kilka minut i mijało samoistnie.
Po mojej namowie był u 2 neurologów i neurochirurga (jego ojciec zmarł, miał guza mózgu). Wynik MRI:Badanie wykonano w sekwencjach SE (T1- ax.), TSE (T2- ax., cor. i sag.), IR TSE FLAIR (T2- ax.), DWI i po podaniu
kontrastu SE (T1- ax., cor., sag.)
W dolnej części lewej półkuli móżdżku widoczny niewielki naczyniak żylny móżdżku - stan jak w badaniach
poprzednich (2013r, 2014r).
Poza tym zmian ogniskowych w obrębie mózgowia i ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie
stwierdza się. Sygnał istoty szarej i białej prawidłowy. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości, jednorodne. Układ
komorowy nadnamiotowy nieco zanikowo poszerzony, symetryczny, bez przemieszczeń w linii środkowej. Komora
IV prawidłowa.
Lekarze twierdzą, że "taka jego uroda" i naczyniak żylny nie jest niebezpieczny. I dopóki nie powiększa się nie należy się martwić.
Proszę o opinię.
Szanowna Pani, objawy u męża sugerują tło migrenowe lub szyjnopochodne bólów głowy . Naczyniak żylny nie ma znaczenia klinicznego. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz