Około tygodnia temu rozpoczęła się przerwa w zwiazku z moją dziewczyną. Mimo planów na wspólne miesz

2 odpowiedzi
Około tygodnia temu rozpoczęła się przerwa w zwiazku z moją dziewczyną. Mimo planów na wspólne mieszkanie oraz rocznicowych (jesteśmy ze sobą od prawie dwóch lat i zbliża nam się rocznica w sierpniu) ostatnio często się kłóciliśmy o nawet prozaiczne rzeczy. Dzieląca nas odległość to ok. 170 km, ona jest typem introwertyczki, ja przeciwnie, natomiast różnica wieku między nami to 4 lata. Ostatnio oboje mamy stresujący okres w naszych życiach, choroba mojej mamy, jak i problemy rodzinne u partnerki,ale zawsze byliśmy dla siebie wsparciem. Wg mnie problemem było złamanie równowagi zaangażowania (po około roku bardziej zacząłem się udzielać w naszej relacji). Partnerka wydawała się wycofywać, ostatnio odmówiła spotkania. Dostawałem sprzeczne sygnały, gdyż wydawało mi się, że na naszym wyjeździe (2 tygodnie przed jej checią rozstania) wszystko sobie wyjaśniliśmy i wyznalismy miłość. Tydzień temu zadzwoniła do mnie, wyznając iż jestem cudownym chłopakiem, najlepszym jakiego miała i wie, że błbym dla niej w stanie zrobić wszystko ale ostatnimi czasy nie jest pewna uczuć do mnie, czy to jednak miłość czy przyjaźń, płakała w trakcie tego wyznania. Przez większość czasu układało się nam dobrze, widziałem isłysałem od jej przyjaciółek że jest szczęśliwa, niemniej ostatnie pasmo kłótni i mojego narzucania się najpr. spowodowały odsuniecie się dziewczyny. Zgodziła się na miesiąc przerwy, ale bez obietnicy że do siebie wrócimy. Mimo upłynięcia 8 dni dalej się nie pozbierałem. Chciałbym ją odzyskać. Czy przerwa w tym przypadku jest dobrym rozwiązaniem? Jakie kroki podjąć dalej? Dziękuję za poradę.
Dziewczyna powiedziała, że nie jest pewna swoich uczuć i potrzebuje separacji. Może trzeba jej posłuchać. Nie da się kogoś zmusić do tego, żeby coś poczuł. Pozdrawiam. Agnieszka Gudaniec

Dzień dobry, przede wszystkim powinien Pan uznać wolę byłej partnerki. Jednakże proszę unikać nadinterpretacji tego co mogło być powodem jej decyzji. Z jednej strony pisze Pan, że podczas zerwania określiła jaki ma stosunek co do pana osoby oraz jak Pana widzi, czyli jako cudownego chłopaka, najlepszego jakiego miałam aż drugiej strony obwinia się pan o rozstanie. Przyczyny podjęcia jej decyzji mogą być różne i bardzo złożone ale z tego co Pan napisał nie ma Pan podstaw do obwiniania siebie. Czasami tak jest, że ludzie zmierzają w dwóch różnych kierunkach i to jest powodem rozstania, a czasami problemy u jednej ze stron mogą się gromadzić i decyduje się na zakończenie relacji. Pozdrawiam!