Oddcisk/stan zapalny biała gesta wydzielna z małego palca u stopy

14 odpowiedzi
Dzień dobry,
Na małym palcu u stopy od roku narasta mi taka dziwna narośl (sądze, że to forma odcisku) wielkość tego się zmienia czasem puchnie i czerwienieje czasem jest nieco mniejsze i tylko czubek jest czerwony. Często utrudnia mi chodzenie i ból tego czuje w czubky głowy ostatnio podczas wspinaczki poczułam okropny ból i jak zdjelam buta z jękiem zobaczyłam ze na czubku tego oddcisku/narosli zrobila sie mala dziurka z ktorej zaczela bardzo powoli saczyc się biało żólta maź bardzo gęsta. Ból nie pozwolilł mi dlaej tego wycisnąć. Chodzę z tą nogą już 4 dzień czasami kulejąc do jakiego lekarza powinnam się z tym udac i co to może byc? Czy ortopeda może mi pomóc? Czy może jakiś dermatolog lub podolog?
W Warszawie najlepiej zwrócić się do poradniastopy

Dzień dobry
Przede wszystkim trzeba wykluczyć stan ropny (infekcję) więc w pierwszej kolejności pilnie dermatolog lub chirurg. Później proszę rozważyć również wizytę u podologa.
Wspaniały opis. Brakowało jeszcze smaku ;-)
Oczywiście, że proszę udać do lekarza. To są objawy kaletki, być może infekcji zaniedbanego nagniotka prawdopodobnie nad bunionette. Leczenie opatrunkowe. Potem leczenie ortopedyczne. Usuwanie "odcisków" np. u podologa nie załatwi sprawy. Trzeba wyeliminować przyczynę konfliktu w obuwiu.
Dzień dobry
Z opisu wynika że ma Pani infekcję tej okolicy - należy przede wszystkim skontaktować się z dermatologiem. W razie gdyby opisywana przez Panią narośl była spowodowana podrażnieniem wynikającym z deformacji tej okolicy stopy to należy po wyleczeniu infekcji zgłosić się do poradni ortopedycznej.
Witam!
Prawdopodobnie opisuję Pani zmianę o nazwie bunionette - zmiana dotycząca V kości śródstopia. A gęsta wydzielina to prawdopodobnie treść ropna - zapalna (prawdopodobnie doszło do zakażenia)
Takową deformację leczy ortopeda. Życzę dużo zdrowia
Ja bym sie wybrala do dermatologa: diagnostyka i wykluczenie czegos powaznego. Dermatolog z kolei moze ewentualnie skierowac dalej do chirurga albo zdecydowac sie na leczenie miejscowe/doustne w zaleznosci od potrzeb. Pozdrawiam
Trzeba Panią zbadać i uzupełnić wywiad lekarski. Sugeruję konsultację chirurgiczną lub ortopedyczną.
problem jest multidyscyplinarny, ale w pierwszej kolejności proszę zasięgnąc porady chirurga
Powinna się Pani udać do ortopedy. Pozdrawiam
Najprawdopodobniej ten płyn to ropa, dlatego zasadne wydaje się chirurgiczne opracowanie rany i włączenie antybiotyku . Może Pani pomóc chirurg lub ortopeda.
Dobry Wieczór,
Myślę, że wizyta u lekarza POZ na początek to dobry pomysł.
Po pierwszej ocenie lekarz rodzinny powinien Panią skierować do odpowiedniego specjalisty.
Pozdrawiam.
Witam,
sugeruję wizytę - prawdopodobnie trzeba będzie usunąć zmianę. Wysięk prawdopodobnie ropny jest wskazaniem do pilnego leczenia.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam
Prawdopodobnie problemem jest zniekształcenie młoteczkowate palca i konflikt z obuwiem, w następstwie czego rozwinął się stan zapalny i powstała przetoka. Proponuję udać się do ortopedy lub chirurga. W przypadku nawracania dolegliwości może być konieczna operacja korekcyjna kształtu palca.
Pozdrawiam
Adam Kowalczyk
To co Pani opisuje to najprawdopodobniej Zanokcica. Leczą to chirurdzy, ortopedzi, dermatolodzy chyba też. W niektórych przypadkach konieczne jest dodatkowe wykonanie zdjęcia RTG takiego palca.