Od pewnego czasu zmagam się z nerwicą, wykończyło mnie to trochę psychicznie jestem osłabiony ale w

9 odpowiedzi
Od pewnego czasu zmagam się z nerwicą, wykończyło mnie to trochę psychicznie jestem osłabiony ale w ostatnich dniach poradziłem sobie z każdym lękiem. Wszystko juz sobie rozpisałem i wyjaśniłem, został mi ostatni lęk a mianowicie taki ze nie wyjdę z nerwicy bo wyczytałem ze nie da sie tak szybko wyjść z nerwicy i potrzebna jest psychoterapia na którą mnie nie stać gdyż nie zarabiam jeszcze na siebie. Aktualnie funkcjonuje w stanie odrealnienia, kazdy skutek nerwicy mnie utwierdza w przekonaniu ze sam sobie z nią nie poradze a przeciez zostal mi tylko strach przed samą nerwicą do przezwyciężenia.
Gorąco Pana zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty. Proszę pamiętać że istnieje wiele możliwości wsparcia w trudnych sytuacjach i nie muszą być one zawsze kosztowne. Dobrze funkcjonują telefony zaufania dla ludzi w kryzysie psychicznym, gdzie może Pan uzyskać dokładniejsze namiary na instytucje udzielające pomocy. Istnieją poradnie gdzie w ramach NFZ można skorzystać z pomocy psychologicznej, psychiatrycznej czy z psychoterapii i warto tego typu placówek poszukać w swoich okolicach. Oczywiście może się to wiązać z dłuższym czasem oczekiwania na konsultację, ale to zawsze krok w dobrym kierunku i nadzieja że razem z terapeutą można przezwyciężyć trudności.

Szanowny Panie,
napisał Pan o lęku przed niemożnością wyzdrowienia, o tym iż być może sam Pan nie będzie w stanie sobie z nią poradzić. Ciężko stwierdzić po paru zdaniach które, Pan napisał czy terapia będzie Panu na pewno potrzebna, czy nie. Konsultacja psychoterapeutyczna rozwiałaby wątpliwości. Może warto poszukać niedaleko swojego miejsca zamieszkania terapii refundowanej przez NFZ, lub ośrodków które udzielają bezpłatnej pomocy.

Pozdrawiam,
Kamila Osipowicz
To cenne, że jest pan zmotywowany do radzenia sobie z objawami, natomiast dużo szybciej poradzi pan sobie z lękiem z pomocą psychoterapeuty. Istnieje możliwość darmowego skorzystania z pomocy psychoterapeutycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego jeśli jest pan pełnoletni. Z darmowej pomocy psychologicznej może pan skorzystać np. w Miejskim Ośrodku Pomocy w Rodzinie, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, co jednak wiąże się z krótkoterminową formą wsparcia.
Dzień dobry.
Mam wrażenie, że zmaga się pan sam ze swoim problemem i dzielnie stara się przepracować swoje lęki. Z tego wynika, że ma pan motywację i duże zasoby wystarczające do zmiany. Myślę, że brakuje tylko panu wsparcia, jeżeli nie psychologa, to może kogoś z najbliższego otoczenia, z kim podzieli się pan swoimi obawami.
Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Brachun
Dzień dobry,

jeżeli jest to nerwica, tzn. przeżywa Pan niewyjaśnione stany lękowe, to przeczytanie żadnej książki czy poradnika na pewno nie pomoże. Pomóc w wyleczeniu może jedynie podjęcie psychoterapii. Moim zdanie najlepiej psychodynamicznej, ale u psychoterapeuty, a nie u psychologa. Jeśli nie może Pan podjąć psychoterapii prywatnie, to może Pan taką terapię podjąć w dowolnej Poradni Zdrowia Psychicznego. Wbrew częstym opiniom terapeuci z PZP nie ustępują jakością pracy w porównaniu do terapeutów z gabinetów prywatnych.

Z poważaniem.
Witam. Rozumiem, że nie konsultował Pan swoich dolegliwości i objawów. Diagnozuje się Pan na bazie poradników i informacji z Internetu. To cenne ale nie wystarczy. Proszę zmierzyć się ze swoim ostatnim lękiem. Poradnia Zdrowia Psychicznego będzie właściwym po temu miejscem. Pozdrawiam Leszek Suligowski, psychoterapeuta
Witam. Nie powinien Pan zostawać sam z problemem. Jest sporo fundacji, stowarzyszeń lub nawet poradni zdrowia psychicznego , które mogą Pana wesprzeć nieodpłatnie.
Pozdrawiam Weronika Rogulska
Dzien dobry. Jezeli zmaga sie Pan z nerwicą to będzie trudno poradzic sobie samemu z problemem. Ważne, zeby Pan dał sobie szanse pomóc i zgłosił sie do poradni zdrowia psychicznego które świadczą usługi w ramach NFZ. Pozdrawiam Joanna Szczupakowska
Witam Serdecznie, przede wszystkim dobrze przyjrzeć się nerwicy z różnych poziomów, w tym np. czy być może ma swoje podłoże już dużo wcześniej... a potem pracować z rozpoznanym tematem psychoterapeutycznie. Należy także skonsultować sie w tej sprawie z lekarzem psychiatrą.
Serdecznie pozdrawiam