Od około 7 miesięcy borykam się z bólem w odcinku piersiowym pleców - pomiędzy łopatką a kręgosłupem

5 odpowiedzi
Od około 7 miesięcy borykam się z bólem w odcinku piersiowym pleców - pomiędzy łopatką a kręgosłupem. Starałem znaleźć rozwiązanie w terapii rehabilitacyjnej laserem, prądami DD oraz TENS oraz od strony terapii manualnej poprzez masaż, rolowanie uciskanie punktów spustowych piłką fizjoterapeutyczną. Nie trafiłem jeszcze w ręce prawdziwego specjalisty od tych spraw. Czytam że istnieją również iniekcje do punktów spustowych, lecz nie wiem czy będzie to odpowiednie. Dodatkowo palpacyjnie wyczuwalny jest guzek w okolicy bolesnego miejsca. Ból jest rzutowany gdy uciskam najbardziej tkliwe miejsce. Proszę o poradę czy odpowiednio długotrwała autoterapia w końcu przyniesie skutek, czy jest konieczna terapia u specjalisty, czy może jest konieczna iniekcja punktów spustowych.
Dzień dobry,
Z opisu wynika że wszystkie terapie skierowane były tylko na okolicę bólową. W tym przypadku warto również opracować klatkę piersiową i okolicę dołu pachowego, może szyję? Polecam udać się do fizjoterapeuty, który podejdzie holistycznie do Pana problemu.
Pozdrawiam
Alicja Dauksz
MTS Struzik Therapy

Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Zajmie się kompleksowo i powinno to przynieść efekty. Pozdrawiam!
Dzień dobry. Pomiędzy łopatką a kręgosłupem zdarzają się problemy, które mogą biec wzdłuż kręgosłupa i z kończyny górnej. One krzyżują się w tych okolicach. Jak się wejdzie na ten punkt i jest promieniowanie do głowy/ręki oraz może wystąpić równocześnie do tych dwóch miejsc, to trzeba popracować i z kończyną , szyją i plecami. Praca na samym tym punkcie przeważnie jest niewystarczająca. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, problemy mogą się powlekać z przyczyn takich jak: nieergonomiczna praca, przeciążenia podczas ćwiczeń, brak odpowiedniej ilości ruchu lub długotrwały stres. Pełny wywiad z doświadczonym terapeutą oraz odpowiednio poprowadzona terapia może przynieść zamierzony efekt!
Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry,
Jeśli problem występuje dłuższy okres czasu, a dolegliwości nie reagują trwale na podjętą terapię, warto udać się do lekarza w celu wykonania badań obrazowych. Warto sprawdzić tutaj odcinek szyjny i piersiowy pod kątem obrazowym. Jeśli nie będzie żadnych zmian, warto udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty w celu podjęcia terapii.

Z poważaniem

Wojciech Szreder - CM REHAB