Od jakiegoś czasu źle się dzieję u mnie w związku. W sumie poczatkowo zaczęło się po urodzeniu pierw

4 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu źle się dzieję u mnie w związku. W sumie poczatkowo zaczęło się po urodzeniu pierwszego dziecka później przyszło drugie. Mój partner ma do mnie pretensję że nie współżyjemy. Nie potrafię wytłumaczyć mu że nie mam takiej potrzeby czemu nie wiem. Ja jego proszę tylko żeby nie pił bo czasem potrafi u niego to nie problem. Mnie to męczy, wszystko jest na mojej głowie wszystkie sprawy, dzieci. Czasem czuję się tzw. zaszczuta, nie mam siły nic mi się nie chce, są momenty że robie dobrą minę do złej gry, czuję się jakby wypalona. On chce abym jemu wszystko tłumaczyła, powiedziała co ma zrobić ja już nie mam siły ani ochoty tego robić. Często zaczynam wybuchać z byle powodu, glupia rzecz potrafi mnie denerwować. Starszy syn 4 lata niedługo bedzie obięty wczesnym wspomaganiem. Zaczęłam czytać ostatnio dużo artykułów zeby znalesc przyczynę, jeden artykuł wysłałam partnerowi. On zrozumiał tylko tyle ze jest dla mnie bolesny i że coś z nim jest nie tak. Moje pytanie co mam zrobić, jak sobie z tym wszystkim poradzić, czy coś nie tak jest ze mną
Szanowna Pani,
pierwszym problemem, który uwidacznia się w związku jest uzależnienie partnera. Trudno oczekiwać satysfakcji seksualnej z pani strony, która jest niezbędna do odczuwania przyjemności i popędu seksualnego, jeśli mamy do czynienie z nadużywaniem alkoholu. Proszę poczytać o uzależnieniu ale także o współuzależnieniu, które także Pani dotyczy. Kolejnym krokiem powinna być terapia dla osób współuzależnionych, gdzie dowie się Pani jak chronić siebie oraz dzieci oraz jak nie poddawać się szantażowi ze strony partnera i próbie wywoływania poczucia winy, co niestety w podobnych sytuacjach jest standardową próbą manipulacji ze strony osoby nadużywającej alkoholu. Problem seksualny jest zatem wtórny i sytuacja nie ulegnie zmianie, jeśli podstawowy problem nie będzie rozwiązany.
życzę odwagi i proszę nie czekać, bo to tylko nasili problem
Leszek Jaroszewski
Zespół Arche

Dzień dobry. Jak rozumiem, jest Pani zaniepokojona sytuacją w Pani związku, czuje się Pani także przytłoczona obowiązkami związanymi z wychowaniem dzieci. Z jakiegoś powodu nie udaje się znaleźć w tej sprawie porozumienia z mężem. Z pewnością nie bez znaczenia jest także brak chęci do współżycia. Te obszary jak najbardziej nadają się do omówienia w gabinecie psychoterapeutycznym. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą i jak najszerszym przedstawieniem mu swojej sytuacji. Może to być początek trwałej zmiany.
Z poważaniem.
Szanowna Pani,
jeżeli wyrazicie Państwo wspólnie życzenie udziału w konsultacji z psychologiem-seksuologiem, może on w sposób przystępny omówić kwestie zw. z reaktywnością seksualną kobiety i mężczyzny oraz dostarczyć niezbędnych informacji zw. ze zmianami libido w okresie poporodowym i dalszych. Ważne jest także uczulenie na aspekty zw. z nowymi wyzwaniami życiowymi i związanymi z nimi trudnościami, które nie pozostają bez znaczenia dla pożądania, podniecenia oraz potrzeb seksualnych i ostatecznie podejmowanej aktywności w tym zakresie. To wstępne tematy, które warto poruszyć. Wydaje się, że mierzą się Państwo także z inną kwestią problemową zw. m.in. z komunikacją. Pochopne wydaje się mówienie o uzależnieniu męża od alkoholu, ponieważ zdanie w Pani opisie nie jest do końca zrozumiałe.
Z szacunku dla każdego z Państwa i w trosce o relację i odzyskanie radości ze współżycia doradzam konsultację.
dr Monika Gmurek
Dzień dobry. Po urodzeniu dziecka matki przekierowywują swoją miłość i oddanie na dziecko i nie ma w tym nic złego. Trudności w relacji z partnerem mogą wynikać z różnych przyczyn i tutaj możecie Państwo popracować. Proponuje spotkanie się z psychoterapeutą par tak byście mogli razem porozmawiać o trudnościach w Waszym związku. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk