Od jakiegoś czasu wydawało mi się, że moja żona (ma 41 lat) masturbuje się podczas snu. Nie byłem te

2 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu wydawało mi się, że moja żona (ma 41 lat) masturbuje się podczas snu. Nie byłem tego do końca pewny, aż do momentu kiedy miałem problem z zaśnięciem. Okazało się, że znów to robi, starałem się udawać, że śpię bo zakladalem, że robi to świadomie. W pewnym momencie wydawało mi się, że odwracała głowę aby upewnić się czy ja śpię. Tej nocy robiła to kilkukrotnie. Oprócz masturbacji delikatnie dotykała czasami ręka twarzy, ucha. Sluszalem również delikatne zgrzytanie zębami. Rano chciałem delikatnie o tym porozmawiać, ale ku mojemu zdziwieniu zarzekała się twierdzac że nic nie pamięta. Czy takie zachowania są normalne? Z czego wynikają ? Dziwne jest też to że ja byłem przekonany że ona to robi świadomie. W momencie kiedy ja dotykałem przestawała i po jakimś czasie znowu zaczynała. No i ten moment w którym wydawało mi że ze na mnie zerka. Jeżeli chodzi o jej temperament to generalnie jest niewielki. To zawsze ja inicjuje takie sytuacje. Robimy to 2-3 razy w miesiącu. Dla mnie oczywiście nie jest do końca satysfakcjonujące co czasami delikatnie daje do zrozumienia. Nie jest więc chyba tak, że wynika to z niezaspokojonych jej potrzeb.
Uogólniając 2-3 razy w miesiącu dla kobiety 41-letniej to znacznie za mało.
Poza tym udane małżeństwo polega na umiejętności komunikacji czyli rzeczowej rozmowy na każdy temat. Dlatego powinniście porozmawiać ze sobą na ten temat. Jeżeli nie potrficie to należy skorzystać zterapii par.
Abstrahując od tego masturbacja nie jest niczym negatywnym ani chorobliwym.

Rozumiem, że ta sytuacja budzi u Pana niepokój - wartościowe jest podjęcie kroków w celu zrozumienia jej lepiej oraz poprawy relacji.

Warto zauważyć, że zachowania podczas snu, w tym również masturbacja, mogą być całkowicie normalne i niekiedy związane z procesami fizjologicznymi lub emocjonalnymi. Jednakże, skoro jest to dla Pana problematyczne i budzi niepokój, ważne jest, abyście Państwo oboje mogli o tym otwarcie porozmawiać.

Terapia par może być bardzo pomocna w takich sytuacjach, ponieważ zapewnia bezpieczne i wspierające środowisko do wyrażania swoich odczuć, potrzeb i obaw. Poprzez terapię możecie Państwo lepiej zrozumieć, co się dzieje w Waszej relacji i jak możecie sobie nawzajem pomóc w radzeniu sobie z ewentualnymi trudnościami.

Być może istnieją różne sposoby, dzięki którym będziecie Państwo bardziej otwarcie rozmawiać o Waszych potrzebach i pragnieniach, a także eksplorować intymność w sposób, który będzie satysfakcjonujący dla obojga. Warto dodać, że nie istnieje jedna norma - dlatego ważny jest dialog i ustalenie normy relacyjnej.