Od jakiegoś czasu kiedy zasypiam przed oczami mam czarne plamy ktore podążają za moim wzrokiem lub p

5 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu kiedy zasypiam przed oczami mam czarne plamy ktore podążają za moim wzrokiem lub poruszają się w określony sposób. Do tego w ciągu dnia czesto pojawiają sie "gwiazdki" przed oczami. Jako dziecko byłem straszony i szantazowany przez pewne osoby, do dzisiaj nikt o tym nie wie. Do tego nasililo się to wszystko kiedy wróciłem z maratonu horrorow gdzie na jednym z nich zrobiło mi sie slabo ze strachu. Od dziecka czułem lęk także przed ojcem przez którego dusilem i duszę w sobie sporo negatywnych emocji. Aktualnie mam 18 lat. Czy po tym co napisalem jesteście Państwo w stanie stwierdzić czy te objawy mogą mieć podłoże schizofreniczne?
Na podstawie danych opisujących Pana objawy nie można postawić rozpoznania. Proponuję zwrócić się do specjalisty psychiatry i psychologa

Witam. Tak zwane mroczki przed oczami mogą wystąpić u osób w każdym wieku, ale najczęstsze są pomiędzy 50. a 75. rokiem życia, zwłaszcza u krótkowidzów oraz osób po operacji zaćmy. Mroczki przed oczami mogą pojawić się również na skutek innych operacji oczu, choroby oczu lub ich urazu, retinopatii cukrzycowej, złogów w ciele szklistym oraz guzów wewnątrzgałkowych. Problemy i traumatyczne wydarzenia w dzieciństwie- mogą powodować zaburzenia nerwicowe, symptomem zaburzeń nerwicowych może być też relacjonowane "zasłabnięcie ze strachu". Na pewno żaden z tych objawów nie ma "podłoża schizofrenicznego". Pozdrawiam.
Witam, nie sa to charakterystyczne objawy schizofrenii. Mohga one jednak sugerować inne jednostki chorobowe. Proszę udac sie do neurologa
Od opisanych przysennych powidoków do schizofrenii droga daleka i niepewna. Trudne dzieciństwo, nawet ze straszeniem i szantażowaniem, nie przeciera jej. Wielu ludzi nie ujawnia swych negatywnych emocji. Szczególnie wobec rodziców.
Więc proszę się nie przygnębiać i straszyć schizofrenią!!
Na przyszłość radzę nie oglądać horrorów! Nie jest dobra strawa duchowa.
Proszę odetchnąć trochę. Aktywnie odpoczywać (nie na strasznych filmach), być aktywnym towarzysko, nie pomagać sobie alkoholem i innymi używkami. A jeśli wspomnienia z dzieciństwa zbyt natarczywie ingerują w obecne życie, a nierozwiązane problemy w relacji z ojcem nachalnie wracają - proponuję spróbować pomocy psychoterapeuty! To pomaga! Pozwala na odszukanie własnych źródeł lepszego radzenia sobie z kłopotami życiowymi!
Trudno stawiać tak poważne rozpoznanie bez dokładnego, osobistego badania pacjenta. Objawy, które Pan opisuje nie są charakterystyczne, jeśli jednak sprawiają Panu dyskomfort, powinien Pan umówić się na wizytę u psychiatry.