Od jakiegoś czasu borykamy się ze stanem skóry mojej 5-miesięcznej córki. W wymazie pobranym ze skór

4 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu borykamy się ze stanem skóry mojej 5-miesięcznej córki. W wymazie pobranym ze skóry pojawił się gronkowiec złocisty. Podczas pierwszej hospitalizacji zastosowano antybiotyk miejscowy (bowiem zainfekowane było także oczko) i sterydy - dożylnie. Po kilku dniach pobytu oczko wyleczone a skóra bez zmian zakaźnych, wyciszona dzialaniem sterydów. W dwie doby od wypisu zmiany skórne pojawiły się dokładnie w tych samych miejscach, co prędzej, i dokładnie o takim samym charakterze. Kolejna hispitalizacja, w wymazie skóry nadal gronkowiec złocisty i antybiotyk ogólny podany dożylnie zgodnie z antybiogramem. Podawany jest juz 3 dobę , ale zmiany skórne schodzą bardzo powoli. Czy skupić się tylko na ogólnej antybiotykoterapii, czy uderzyć z kilku stron, np. Odkażając skórę? Dodam, że skóra córki ma skłonności do przesuszen i smaruje ja Diprobazą, ale mam wrażenie, że zmiany się zaczerwieniaja. Jak dokładnie dbać o skórę zakazona gronkowcem? Naswietlac, odkazac przy kapieli? Co jeszcze mozna zrobic i ktory lekarz moze zalecic naswietlanie? Natłuszczac czy suszyć? Zastosować kilka rzeczy czy zostać przy antybiotyku ogolnym? Bardzo proszę o pomoc.
Witam
Czy lekarze postawili jednoznaczne rozpoznanie? Czy dziecko cierpi tez na atopowe lub łokotokowe zapalenie skóry? W wywiadzie nasuwa się wiele pytań i opis zbyt mało precyzyjny by postawić diagnozę. Proponuje kontakt z dermatologiem dziecięcym
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wskazana jest konsultacja w gabinecie dermatologa.
Proszę zgłosić się do specjalisty dermatologa, mającego doświadczenie w leczeniu małych dzieci w Pani okolicy. Ewentualnie zapraszam na wizytę. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Może Pani wprowadzić dodatkowo Tanno-Hermal Lotio który złagodzi podrażnienie skóry. Lek jest dostępny bez recepty i nie spowoduje dodatkowych problemów. Przede wszystkim jednak proszę trzymać się wskazań lekarza prowadzącego, to on powinien podejmować decyzję o utrzymaniu lub zmianie sposobu leczenia, ponieważ zna ten przypadek i ma na ten temat największą wiedzę.

Eksperci

Monika Kapińska-Mrowiecka

Monika Kapińska-Mrowiecka

Alergolog, Dermatolog

Kraków

Barbara Kumornicka-Nestorowicz

Barbara Kumornicka-Nestorowicz

Dermatolog

Lublin

Monika Heisig

Monika Heisig

Dermatolog

Wrocław

Marta Jeziorska

Marta Jeziorska

Dermatolog

Warszawa

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 1 pytań dotyczących usługi: choroby zakaźne skóry
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.