Od długiego czasu żyje w ciągłym stresie. Mam 18 lat, moja rodzina jest dysfunkcyjna. Od wielu lat n

17 odpowiedzi
Od długiego czasu żyje w ciągłym stresie. Mam 18 lat, moja rodzina jest dysfunkcyjna. Od wielu lat normą jest tu krzyk, jakieś wyzwiska. Ogólnie jest ciężko, bo poważna awantura może wybuchnąć lada chwila, nawet bez większego powodu. Od jakiegoś czasu mamy też poważne kłopoty finansowe. Skutkuje to tym, że żyje w nieustannym silnym stresie, najmniejszy bodziec skłania mnie do płaczu a przy gorszych chwilach potrafię robic sobie krzywdę np przez zaciskanie paznokci na twarzy. Mam problemy z zasypianiem a gdy już śpię moje sny to tortura, czasem budzę się z płaczem. Zaczynam mieć też dolegliwości zdrowotne typu bóle brzucha, głowy, czy ból zębów spowodowany nerwowym zaciskaniem szczęki. Czuję że jest coraz gorzej już od dłuższego czasu. Chciałam więc zapisać się do psychologa na NFZ jednak z powodu koronawirusa odwlekli mi wizytę u lekarza. Jestem więc totalnie zawieszona. Nie radzę sobie. Nie mam dokąd uciec. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Może jakieś uspokajające leki bez recepty? Piję już melise ale średnio pomaga. Staram się nie angażować w życie rodzinne. Siedzę właściwie tylko u siebie w pokoju i powtarzam że jeszcze tylko trochę aż wyjadę na studia. Ale szczerze mówiąc nie wiem czy wytrzymam. W gorszych chwilach mam nawet myśli żeby skrzywdzić siebie lub inne osoby. Błagam o pomoc.
Zapraszam na konsultacje online (pro bono). Prosze mnie znalezc.

Zapraszam na spotkanie online . Bez płatne jeśli na ten moment odwleczono sesje z NFZ. Z pozdrowieniami dppmz@wp.pl
Szanowna Pani,
leki nie pomagają, najwyżej zagluszają problem na pewien czas.
U Pani mamy wyraźny konflikt systemowy, czyli problem w rodzinie, przede wszystkim u matki ojca.
Pani dolegliwości Panią chronią, ale na dluższą metę są nie do wytrzymania.
Ochronę i "dobrą energię" ma Pani od ojca ojca, od dziadka ze strony ojca. Do niego proszę kierować myśli, to pomoże.
Więcej pomoże ustawienie, gdyby się Pani na nie zdecydowała.
Witam. Może pomóc praca z ciałem. Nazywanie emocji, które się w pani kumulują i swobodne ich wyrażenie. Obniżenie napięcia, które znajduje się w szczęce i dłoniach.
dzień dobry,
Ze względu na przedłużającą się sytuację niektóre poradnie uruchomiły porady i konsultacje on-line lub za pośrednictwem telefonów. Również konsultacje psychiatryczne czy nawet psychoterapię. Proszę skontaktować się ze swoją poradnią, być może i tam istnieje już taka możliwość.
pozdrawiam serdecznie
Z Pani wypowiedzi wnioskuję, że masz świadomość problemu z jakim się zmagasz, unikasz kontaktu z rodziną ale to nie pomaga. Jednocześnie pokazujesz, że nie masz osób zaufanych z którymi mogłabyś porozmawiać. Dobrze byłoby porozmawiać on-line z wybranym psychologiem psychoteraputą ale też spróbuj przelać na kartkę to co czujesz, co myślisz, nazwij swoje emocje. zapraszam na konsultacje. Pozdrawiam Alicja Serocka
Witam,
Zapraszam na wizytę bezpłatną.

pozdrawiam
Cecylia Cembrowicz-Til
Witam serdecznie. Wyobrażam sobie jak trudna jest obecnie ta sytuacja u Państwa w domu i ma ona niestety wpływ na każdą z osób. Zapraszam do skorzystania z bezpłatnej konsultacji - ja i moi koledzy z Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt świadczymy obecnie pomoc kryzysową: na stronie szkoły można sprawdzić listę psychoterapeutów dostępnych bezpłatnie w różnych dniach i godzinach.
Życzę powodzenia i dużo odporności, by przetrwać tę trudną sytuację.
Pozdrawiam serdecznie
Myślę że warto skorzystać z pomocy psychologicznej w najbliższym ośrodku Interwencji Kryzysowej. Proszę się nie poddawać. Pozdrawiam cieplutko.
Dzień dobry, opisana sytuacja wskazuje na dyskomfort i trudności z jakimi się Pani zmaga. Tak jak koledzy i koleżanki polecam skorzystać z konsultacji online, które często są darmowe. Również można sprawdzić ofertę telefonując do NFZ.
Pozdrawiam
Dzień dobry, w tej chwili może Pani otrzymać pomoc przez kontakt z miejscami gdzie prowadzone jest wsparcie kryzysowe w kontakcie online lub przez kontakt telefoniczny, są poradnie które prowadzą w tej chwili również wizyty online na NFZ, jeśli jest Pani osobą z Lublina lub okolic zachęcam do kontaktu, znajdziemy rozwiązanie. W tej chwili pracuję online prywatnie i na NFZ, po okresie pandemii można kontynuować spotkania już w poradni lub gabinecie. Pozdrawiam
Dzień dobry! Pani błaganie o pomoc jest poruszające. Niewątpliwie jest Pani w trudnej do zniesienia sytuacji, pełnej cierpienia. Autoagresja przynosi doraźne, fałszywe ukojenie. Leki mogą pomóc wyciszyć pewne objawy, ale to również nie jest efektywne i jedyne rozwiązanie. Na początek przyda się Pani rozmowa, miała Pani taką intuicje szukając pomocy na NFZ. Jeśli nie dysponuje Pani wystarczającymi środkami finansowymi, co można wyczytać z Pani wiadomości, są możliwości szukania darmowej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Chociażby w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, który udziela konsultacji telefonicznie, darmowo. Proszę o siebie zawalczyć. Życzę odnalezienia pokładów siły i bezpieczeństwa. Klaudia Majka
Opisuje Pani nasilenie objawów lękowych i depresyjnych, które mogą być związane z sytuacją stresową w domu. Oczywiście nie można wykluczyć również innych mechanizmów, które są podłożem Pani problemów. Najlepszym rozwiązaniem byłaby faktycznie psychoterapia stacjonarna. W obecnej sytuacji wiele poradni proponuje wizyty online w ramach NFZ (proszę zadzwonić do wybranej placówki). Ważne, aby powstrzymywała Pani drapanie twarzy. Samouszkodzenia przynoszą chwilową ulgę, ale w dłuższej perspektywie pogłębiają problem i mogą powodować trwałe uszkodzenia zdrowia. Gdyby ewentualnie pojawiały się bardzo silne tendencje autodestrukcyjne (konkretne zamiary odebrania sobie życia lub dokonanie poważnego uszkodzenia ciała) i czułaby Pani, że w żaden sposób nie można tego skontrolować, należy zgłosić się do szpitala gdzie możliwa jest konsultacja psychiatryczna i kwalifikacja do ewentualnej hospitalizacji. Piszę o skrajności, ale wierzę że nie będzie Pani z takiej opcji w ogóle korzystać. Uważam, że sama terapia powinna teraz znacznie poprawić Pani samopoczucie. Pozdrawiam serdecznie,
M.Żak
Dzień dobry, Zapraszam na bezpłatne konsultacje on-line. Pozdrawiam serdecznie. Adrianna Bereziuk
Widzę, że sytuacja jest dla Pani bardzo trudna. Pomocna będzie rozmowa podczas której, będzie Pani mogła opowiedzieć o swoich emocjach. W obecnym czasie może Pani skorzystać z bezpłatnych konsultacji on-line, również u mnie. Zapraszam, Gabinet Psychoterapii Urszula Słowik.
Witam.Na poczatek pochwala dla Ciebie.Robisz bardzo dobrze nie angazujac się w zycie Twojej dysfunkcyjnej rodziny i nastawiając się na przetrwanie trudnego okresu zanim ją opuścisz i wyjedziesz na studia.Jeszcze trochę a otworzą się przed Tobą nowe szanse i nowi ludzie.Nie jesteś w stanie zmienić Twojej rodziny i pozostaje Ci pogodzić się z tym że taka jest.Nie wiem jaki problem lezy u podloza dysfunkcji Twojej rodziny.Skorzystaj z psychoterapii on line a nawet telefonicznej jesli nie masz warunkow na on line.Trudno siedziec na skypie jezeli czlowiek czuje się jak na wulkanie ktory w kazdej chwili moze wybuchnąć.Terapia telefoniczna jest bardzo prosta i skuteczna.Pozdrawiam
Dzień dobry,

Bardzo porusza mnie Pani wiadomość. Jedną z opcji jest wsparcie terapeutyczne online. Widziałem, że już kilka osób taką formę pomocy zaoferowało. Jeżeli szuka Pani dalej to zapraszam do siebie pro-bono. Możemy omówić co się u Pani dzieje na pierwszym spotkaniu.

Jeżeli chciałaby Pani też skorzystać z innej pomocy - proponuję skorzystanie z pomocy Fundacji Opieka i Troska. Mam tam znajomych terapeutów i psychologów, którzy prowadzą wsparcie online.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Gregorczyk