Od 2 miesięcy biorę lek elicea, przez półtora miesiąca brałem w dawce 5 mg od 14 grudnia mój lekarz

5 odpowiedzi
Od 2 miesięcy biorę lek elicea, przez półtora miesiąca brałem w dawce 5 mg od 14 grudnia mój lekarz prowadzący podwyższył mi lek przez 4 dni 7,5mg a później 10 mg. Biorę dawkę 10mg 11 dzień ale po spacerze lub wysiłku fizycznym mam zawroty głowy i częste bóle głowy. Czy może to być spowodowane zwiększoną dawką tego leku jestem też osłabiony i nie jest to związane z żadną grypą. Neurologiczne jestem przebadany wszystko w porządku
Przez około 2 tygodnie mogą utrzymywać się objawy niepożądane. Powinny ustąpić samoistnie. Jeśli jednak będą się utrzymywać jest to wskazanie do zmiany leczenia.

Witam. Dawka zalecana escitalopramu to 10 mg i zwykle się od niej zaczyna u osób dorosłych, nie ma konieczności stosowania najpierw 5 mg. To prawda, że nudności i bóle głowy są opisywane jako mogące wystąpić objawy niepożądane u osób leczonych tym lekiem. Natomiast zawroty głowy po wysiłku fizycznym mogą mieć szereg innych, somatycznych przyczyn, anemię na przykład. Pozdrawiam.
Witam, pytanie dlaczego lek został włączony, podane objawy moga byc zarówno objawami ubocznymi preparatu, jak i dolegliwosciami o charakterze lekowym. pozdrawiam
Lek ten, jak i inne z tej grupy, na początku leczenia lub po zmianie dawki, może dawać objawy uboczne podobne do opisanych. Najczęściej są one niezbyt nasilone i nie trwają długo. Jeśli utrudniają funkcjonowanie codzienne lub trwają długo, można rozważyć zmniejszenie dawki lub zmianę leku. To co piszę to nie jest radą, wskazówką! Ja nie mogę podpowiadać takich decyzji. To może zrobić jedynie lekarz(arka) leczący(a)! Proszę się do niej (niego) zwrócić! My lekarze jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że tego rodzaju objawy mogą pojawić się na każdym etapie leczenia.
Nieprzyjemne objawy, takie jak bóle i zawroty głowy mogą pojawiać się w okresie zwiększanią dawki antydepresanta. Zwykle po kilku dniach mijają, także nie warto się zniechęcać, aby doczekać pozytywnego działania leku.