nieobecność na terapii

5 odpowiedzi
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak u Pani wyglądaja płatności w trakcie terapii? Chodzi mi przede wszystkim o sesje na których brak obecnosci ze strony pacjenta? Czy są one również płatne? I czy odbywają się co tydzień?(pytam ponieważ ze względu na prace jaką wykonuje często na poprzedniej terapii zdarzało się, że nie przychodziłem na wszystkie spotkania, ale niestety musiałem płacic, wiem że u większosci terapeutów tak jest). Dziękuje i pozdrawiam serdecznie.
Witam serdecznie, te kwestie ustalam z pacjentami indywidualnie. Zazwyczaj jeśli nie jest to nagminne, to pacjent nie płaci za wizytę na której nie był. Jednak tak staramy się umówić wizyty by były w dogodnym terminie, by też zbytnio nie zaburzyć procesu terapeutycznego. Nie zawsze umawiam się z pacjentem na terapie w odstępach tygodniowych. W zależności od prezetnowanych trudności, ale zazwyczaj spotykam się z pacjentami w odstępach półtora, dwutygodniowych, by był czas na wprowadzenie technik, obserwacje siebie. Jeśli jednak pacjent z różnorodnych przyczyn kilkakrotnie nie przychodzi na umówiony termin to zazwyczaj umawiamy się na zwrot 50% ceny wizyty. Jeśli natomiast sytuacja się powtarza wówczas ja rezygnuje z pracy z pacjentem. Pozdrawiam serdecznie, Kamila Brodziak Gabinet Kreatywnego Rozwoju

Witam, w moim gabinecie pacjent nie płaci za wizytę na którą nie może przybyć i nie płaci za wizytę którą odwołuje bo np rezygnuje z terapii, pacjent płaci tylko za wizytę w której uczestniczy, w terapii krótkoterminowej TSR którą pracuję to pacjent decyduje o ilości sesji terapeutycznych z psychologiem i czy umawia się raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu, Terapeuta pracuje z pacjentem tak, aby czas trwania terapii był jak najkrótszy w stosunku do możliwości pacjenta, Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
Nie praktykuję pobierania opłaty za wizytę, która nie odbywa się z przyczyn pacjenta – odwołania wizyty lub zrezygnowania z terapii. W związku z tym – płaciłby Pan za wizytę, która miała miejsce. Jeśli chodzi o częstotliwość wizyt – ustalam ją indywidualnie – zazwyczaj są to sesje co tygodniowe lub raz na dwa tygodnie.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Krzak
Dzień dobry. Kwestia płatności za sesje, na których pacjenci są nieobecni zostaje określona w kontrakcie zawieranym na początku terapii. Terapeuci zwykle pobierają opłatę z dwóch powodów : po pierwsze jest to godzina zarezerwowana dla danej osoby i jeśli sesja nie zostanie odwołana odpowiednio wcześniej nie można jej wykorzystać w inny sposób. Drugi powód jest jednak znacznie ważniejszy: opłaty za odwołane sesje mają być dodatkowym bodźcem dla pacjenta, aby nie pomijać sesji co utrudnia prowadzenie terapii, ponieważ prowadzi do rozluźnienia relacji terapeutycznej. Z tego samego powodu dobrze jest, żeby sesje odbywały się raz w tygodniu. Wszystko jednak zależy od kontraktu zawartego z terapeutą na początku terapii, uwzględniającego potrzeby i możliwości pacjenta oraz styl pracy terapeuty. Na pewno warto to omówić na początku . Pozdrawiam
Spotkania odbywają się co tydzień, jeśli tak postanowimy w kontrakcie. Nie pobieram jeszcze opłat za nieodbyte sesje. Proszę o odwołanie najpóźniej do dnia poprzedzającego wyznaczoną wizytę. Jeśli sytuacja z nieobecnościami bez uprzedzenia , powtarza się , bez przyczyn losowych zrywam współprace. Duży nacisk kładę na wzajemny szacunek . Pozdrawiam