Czy powinnam udać się z córką do logopedy?

10 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam problem z moją 2 letnią córeczką. Jak na swój wiek córka bardzo mało mówi. Rozumie wszystko co do niej mówię. Nie wiem czy już powinnam się wybrać do jakiegoś specjalisty. Córka po roku zaczęła dopiero chodzić, ząbki też póżno jej wyszły (do tej pory nie ma wszystkich). Proszę o poradę.
Szanowna Pani, dwulatek powinien mowić około 270 słów i łączyć dwa wyrazy( mama bum bum, Bobo je itd.) Jeśli ma Pani watpliwości najlepiej skonsultować się ze specjaliatą, który nie tylko zbada rozwój mowy ale tez sprawdzi poziom funkcji poznawczych córeczki. Im wcześniej rozpoczniemy stymulację tym szybciej dziecko może nadrobić "zaległości". Pozdrawiam serdecznie, Maria Kmiecik

Witam. 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200 słów i łączyć dwa wyrazy np.daj piciu, mam lalę itp. U każdego dziecka jednak mogą być lekkie odstępstwa od normy. Proszę udać się na spotkanie z logopedą, który sprawdzi, czy mowa dziecka rozwija się prawidłowo.
witam, opóźniony rozwój motoryki- w tym chodzenia może zwiastować problemy z rozowjem mowy, obydwa obszary polaryzują się jesli obszar motoryki rozwija się z opóźnieniem tak też będzie działo się w obszarze mowy . Może Pani udać się np do neurologa lub do neurologopedy . Warto zasypywać dziecko mową ,dużo dziecku objaśniać i starać się nie podoawać dziecku tego co chce gdy pokazuje ręką tylko spytać się czy chodzi ci o ....? tak? to jest .... i wtedy dopiero podać rzecz, W prowadzać dziecku czasowniki podstawowe : jem ( am) , ide, tany ( tańcze), Polecam książke "Pucio uczy się mówić. pozdrawiam
Dzień dobry. W wieku 2 lat dziecko powinno wejść w tzw. "okres zdania", czyli już powoli łączyć ze sobą wyrazy - tworzyć pierwsze proste zdania, np. "mama chodź", "chcę am" czy "daj lalę". Nie wiem co ma Pani na myśli pisząc, że córeczka mało mówi. Jeśli nie mówi pełnych, poprawnych, rozbudowanych zdań, tylko takie proste jak wyżej, wszystko jest w porządku. Jeśli natomiast mówi np. tylko kilka prostych słów, to nie jest to norma i prawdopodobnie mamy tu do czynienia z opóźnionym rozwojem mowy. Jest to bardzo popularne zaburzenie i z reguły (oczywiście jeśli diagnoza specjalisty nie sugeruje na przykład zaburzeń neurogennych) udaje się skutecznie "zachęcić" dziecko do mówienia. Wymaga to jednak profesjonalnej terapii, wspomaganej w domu przez opiekunów dziecka. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości czy pytania, radzę udać się do gabinetu, gdzie córeczka zostanie profesjonalnie zdiagnozowana. Pozdrawiam.
dZIEŃ DOBRY.jEŻELI WYSTEPUJE OPUŹNIENIE W CHODZENIU DOBRZE BY BYŁO UMÓWIC SIĘ Z LOGOPEDA NA KONSULTACJE.dZIECKO DWULETNIE MÓWI DUZO SŁOW I POSŁUGUJE SIĘ ZDANIEM PROSTYM. POZDRAWIAM
Witam, powinna Pani udać się do logopedy. M.in. na podstawie wywiadu logopedycznego należy ocenić czy jest to proste opóźnienie rozwoju mowy. Uzyska Pani również wskazówki jak wspomagać rozwój mowy córki.
Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam,
M.Tyma
Witam rozumiem Pani niepokój ...moim zdaniem powinna Pani skorzystać chociaż z diagnostyki logopedycznej/ neurologopedacznej ,aby stwierdzić czy opóźnienia w rozwoju mowy przypadkiem nie mają podłoża zaburzeń neurologicznych lub integracji sensorycznej.
W tym wieku córka powinna być na etapie prostych zdań. Jest więc to niepokojące... pozdrawiam
Oczywiście, może Pani się spokojnie wybrać do logopedy z córeczką. Dobry specjalista może wiele powiedzieć i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Dzień dobry Pani! Każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie. Sugerowałbym wizytę diagnostyczną u neurologopedy.
Witam, jak najbardziej jest wskazanie do wizyty u logopedy- neurologopedy zawsze jeśli coś niepokoi rodziców w rozwoju mowy dziecka. Taka konsultacja ma na celu: zapoznanie z etapami rozwoju mowy w tym wieki 2. ocenie umiejętności komunikacyjnych w tym też artykulacyjnych dziecka 3. pokazaniu jak właściwie wspierać rozwój mowy u małych dzieci( co robić a czego unikać)Taka wiedza przyda się każdemu rodzicowi.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.