Niedawno na jednym z forów ktoś mi napisał tak: "Niewiadomo co Ci tu w ogóle odpowiedzieć bo kontrol

3 odpowiedzi
Niedawno na jednym z forów ktoś mi napisał tak: "Niewiadomo co Ci tu w ogóle odpowiedzieć bo kontrolujesz absolutnie każdą sekundę Twojego życia i analizujesz każdą myśl czy wątpliwość w nieskończoność, przez co masz jeszcze więcej lęku, depresji i analiz". Czy to prawda że kontrolowanie każdej rzeczy w swoim życiu i analizowanie prawie każdej myśli sprawia, że pogarsza nam się choroba psychiczna na którą cierpimy? Ja mam zdiagnozowaną tylko zasadniczą chorobę i ta diagnoza to "Inne zaburzenia lękowe" z ICD-10, poza tym rozmawiałam też z psychiatrką o mojej fobii społecznej i depresji. Co by się stało, gdybym postarała się przestać kontrolować i analizować wszystko co związane z moim zdrowiem psychicznym?
Dzień dobry,

należy się przyjrzeć jakie potrzeby stoją za potrzebą kontrolowania i analizowania wszystkiego co związane jest z Pani zdrowiem psychicznym.
Ciężko odpowiedzieć co by się stało gdyby Pani przestała, ponieważ mam mało informacji. Mogę jedynie przypuszczać, że obniżyłby się Pani poziom lęku. Dzięki temu komfort Pani życia ulegnie poprawie. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Tylek

Myślę, że najlepszym wyjściem będzie konsultacja ze specjalistą, aby szerzej omówić dany temat. Pozdrawiam
Dzień dobry, to bardzo cenne otrzymać informację zwrotną, która zachęca do refleksji. Czy pracuje Pani z psychoterapeutą? Jest to bardzo pomocne w przypadku zaburzeń lękowych. Samo leczenie farmakologiczne to tylko część drogi do zdrowienia. Jeśli jest Pani gotowa na samodzielną i rzetelną pracę, może Pani sięgnąć po książkę Seth J. Gilihan "Wytrenuj swój mózg. Siedmiotygodniowy program dla osób z zaburzeniami lękowymi i depresją oparty na terapii poznawczo-behawioralnej". Proszę jednak pamiętać, że nie zastąpi to wizyty u specjalisty i w razie pogorszenia Pani objawów, proszę niezwłocznie kontaktować się z lekarzem psychiatrą lub służbami ratunkowymi. Pozdrawiam serdecznie