nie potrafię i nie rozumiem dlaczego nie mogę zdobyć dziewczynę

14 odpowiedzi
Wydaje mi się ze nie znajdę dziewczyny, czyli swojej drugiej miłości, drugiej połowy bo jestem osobą niepełnosprawna, problem który mnie sprawia to ,że nie potrafię rozmawiam na ulicy,gdziekolwiek z dziewczynami, porostu nieśmiałość, do kobiet,nie wiem o czym w jaki sposób rozmawiać. Mam problemy z wyslalwianiem się, problemy z nauką, niedokładne ale zmusza się DO pracy.Gdzie mogę znaleźć pomoc,wsparcie doradztwo, terapeuta ,aby wspomogą abym potrafił zrozumieć siebie dziewczyny oraz rozmawiać
Niepełnosprawność nie odbiera prawa do szczęścia. Z Pana wypowiedzi mam wrażenie, że problem związany jest z małymi umiejętnościami społecznymi, które można poprawić w psychoterapii. Zapraszam do Centrum Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej w Lublinie. Postaramy się pomóc.

Witam radziłbym odwiedzić psychologa lub psychoterapeutę, pomogą. Pozdrawiam
Witam serdecznie, stworzenie związku to temat trudny, ale możliwy. Przede wszystkim, warto popracować nad swoim poczuciem wartości, a także pewnością siebie. Takiej pomocy należałoby szukać m.in. przychodniach zdrowia psychicznego, zdarza się też, że taką pomoc oferuję przychodnie psychologiczne działające przy parafiach, ale najprościej byłoby nawiązać kontakty ze swoją grupą rówieśniczą. Przede wszystkim, należy uwierzyć w siebie i wiedzieć jakiej dziewczyny Pan szuka, Życzę powodzenia i szczęścia, a przede wszystkim motywacji do pracy nad sobą, to jest jedyna możliwa rzecz jaką możemy zrobić dla siebie, serdecznie pozdrawiam
Nie jestem w stanie pomóc
Wiele osób niepełnosprawnych tworzy szczęśliwe związki i zakłada rodziny. Praca z dobrym psychologiem czy psychoterapeutą wierze że pomogłaby w podniesieniu samooceny i przyjrzeniu się nad czym ewentualnie popracować. Serdecznie pozdrawiam
Witam.
Problem niepełnosprawności nie jest problemem w zdobyciu dziewczyny. Znam osobiście wiele osób niepełnosprawnych, które żyją w dobrych związkach. To że nie potrafi Pan rozmawiać na ulicy z dziewczynami , jest Pan nieśmiały to dalej nie jest aż taki problem. Proponuję konsultację u terapeuty.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Problemy, o których Pan wspomina, związane są głównie z nieśmiałością i trudnościami w nauce. Warto rozpocząć od konsultacji z psychologiem. W Lublinie jest wiele miejsc, w których znajdzie Pan możliwość zapisania się na konsultację - w zasadzie w większości centrów medycznych. Potrzebuje Pan skierowania na konsultację psychologiczną od lekarza pierwszego kontaktu. Być może Pana problem wymaga głębszej i dłuższej pracy- w takim wypadku po konsultacji ze specjalistą warto pomyśleć o podjęciu psychoterapii. Pozdrawiam.
Szanowny Panie, zdobyć dziewczynę jest bardzo trudno, natomiast poznać - stosunkowo łatwo. Tak więc warto zacząć od zwykłego poznawania. Można przez internet, portale oferujące pomoc przy poznawaniu nowych osób. By kogoś poznać warto zacząć zwykłą rozmowę.To Pan potrafi, bo napisał Pan do tego portalu. Rozmowa czasem nie jest łatwa, jednak gdy człowiek coś ćwiczy, staje się w tym coraz lepszy. Prowadzenie rozmów, jak każda inna aktywność, wymaga wprawy. Wprawę zyskujemy powoli, próbując robić to, na czym nam zależy. Tak więc wszystko jeszcze przed Panem! Jeśli chce Pan wsparcia przy tej aktywności, można się zgłosić do jednej z Poradni Zdrowia Psychicznego w Pana mieście i zapytać o pomoc psychoterapeutyczną. Przy wsparciu terapeuty można się nauczyć dostrzegać swoje liczne możliwości!
Dzień dobry. Czytając Pana pytanie pojawiła mi się myśl dotycząca Pana poczucia wartości, akceptacji siebie takim, jakim Pan jest, obawy jak jest Pan postrzegany i odbierany przez innych. Nie wiem, czy jest Pan osobą niepełnosprawną od urodzenia, czy stał się Pan nią w wyniku choroby, wypadku? Moim zdaniem należałoby rozeznać czy problemy z nauką, wysławianiem się mają podłoże medyczne czy są może wynikiem problemów o podłożu psychicznym, emocjonalnym. Zachęcam Pana do kontaktu z psychoterapeutą, który pomoże rozwikłać te wątpliwości i znaleźć najwłaściwszą dla Pana formę terapii. Pana nieśmiałość i nieumiejętność nawiązywania kontaktów z dziewczynami z czegoś wynika i właśnie dzięki pomocy terapeuty może Pan się dowiedzieć co leży u ich podłoża i tym samym pokonać swoje wewnętrzne opory. Niepełnosprawność wcale nie stoi na drodze do stworzenia dojrzałego, stałego związku z bliską osobą. Zachęcam Pana do umówienia konsultacji z psychoterapeutą i życzę powodzenia.
Agnieszka Walczak - Maciocha.
Zachęcam Pana w pierwszym rzędzie do rozważenia uczestnictwa w grupach wsparcia albo odnalezienia organizacji, które zajmują się prowadzeniem odpowiednich treningów. Pana uczestnictwo w tego typu warsztatach może wpłynąć na rozwinięcie umiejętności w rozpoznawaniu i wydobyciu własnych zasobów. Możliwość dzielenia się własnymi doświadczeniami wśród uczestników grupy i ich wzajemne wsparcie może ponadto pomóc w pokonywaniu trudności związanych m.in. z nieśmiałością. Może Pan również skierować się do Poradni Zdrowia Psychicznego w swoim mieście, skorzystać z konsultacji psychologicznej lub psychoterapeutycznej i rozważyć podjęcie terapii.
Witam, z Pana listu mogę wyczytać duże cierpienie z powodu samotności, braku zrozumienia i akceptacji. Sytuacja Pana rzeczywiście jest trudna, gdyż ludzie, którzy są troszkę inni, maja często problemy z odnalezieniem się w społeczeństwie. Może Pan spróbować terapii, aby zwiększyć swoją pewność siebie w kontaktach z kobietami. W tym celu może Pan poszukać kontaktu z Poradnia rodzinną, która na pewno znajduje się w Pana mieście. Czasami jednak pomaga również kontakt przyjacielski z jakąś wspólnotą, młodymi ludźmi, można takich ludzi poszukać np. przy parafiach. To na początek może przynieść ulgę w samotności, a być możne znajdzie się tam również osoba, która zechce z Panem poznać się bliżej i zaprzyjaźnić. Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości w realizacji swoich dążeń.
Psychoterapia może Panu pomóc odpowiedzieć na pytania, które Pan sobie zadaje. Wykwalifikowany terapeuta pomoże Panu zrozumieć przyczynę Pana problemu i pomóc w zrozumieniu przyczyn swoich trudności. Może to pomóc w zwiększeniu swoich szans na stworzenie trwałego związku.
Nie posiadam wiedzy o terapeutach z tamtego rejonu, ale pewnie nie będzie dla Pana problemem znalezienie kogoś z kwalifikacjami choćby poprzez internet. Najważniejsze jest podjecie wewnętrznej decyzji o chęci skorzystania z pomocy
Dzień dobry Panu, Zapraszaqm na konsultację :) Pozdrawiam Monika Kołakowska
Witam, proponuję skorzystać z pomocy w ramach NFZ na terenie Lublina. Jako osoba niepełnosprawna można korzystać z różnych programów pomocowych. Jeśli lekarz POZ- Pierwszego kontaktu, nie poda Panu bezpośrednio namiarów do specjalisty, radzę skorzystać z ofert poradni psychologiczno- pedagogicznych czy też centrum pomocy rodzinie( miejskie czy powiatowe). Pierwszy krok co do pokonania własnej nieśmiałości ma Pan juz za sobą, dzieląc się swym problemem na forum :)Kolejne kroki przed Panem. Powodzenia