Napięcie dna miednicy diagnoza i leczenie

6 odpowiedzi
Witam,
od dłuższego czasu Codziennie mam 23 lata i uczucie rozpierania w odbycie, napięcia i często dyskomfortu jakby zablokowania, piłki w odbytnicy, czuje niepokój i coś w rodzaju parcia (trudno określić takie wubiektywne wrażenia) głównie jak siedze.Niekiedy ból krzyża, kości ogonowej, pośladków.Lekarze nie potrafią mi pomóc za bardzo. Wypróżnienia bez kłopotu 1-2 dziennie. Mam bardzo napięte mięśnie odbytu i w MRI podgietą kość ogonową. Badanie np kolonoskopia nic nie wykazały. Objawy znikają w nocy.Zalecono biofeedback z elekrostymulacją terapię wew. Czy ma sens użycie toksyny bot. aby objawy zniknęły? Gdzie taki zabieg można wykonać? Czy coś innego mozę warto jeszcze zrobić np jakieś badania itp.To bardzo dokuczliwa dolegliwość cieżko mi się skupić na czymś innym.Jestem zmęczona diagnozą w stylu IBS. Nie mam biegunek, zaparć itp. Poza odbytem nic właściwie mi nie dokucza. Dieta jest bogata w błonnik.Czy zastosowanie zabiegów biofeedback lub toksyny i coś tt pomoże? czy ja może cierpię na zespół dźwigaczy odbytu lub kokcygodynię lub inne schorzenie tego typu proszę o pomoc jak najszybciej pozdrawiam :)
Sprawa wydaje się być skomplikowana. czy była Pani diagnozowana pod katem schorzeń kregosłupa? Częste objawy ze strony mięśni dna miednicy, ktpore Pani sygnalizuje wyynikają z zablowowania i zaburzonej biomechaniki stawów międzykręgowych i stawó krzyżowo biodrowych. zgłasza Pani podgęta kość ogonową być może i ona i jej dystalne zablokowanie wpływaja na dolegliwośći.

Dzień dobry
Nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o biofeedback. Mógł bym Panią spróbować zbadać i przeanalizować pod kątem ustawienia k. krzyżowej, miednicy, przepony. Czy kojarzy Pani moment pojawienia się objawów?
Pozdrawiam
KZ
Witam,
Po treści tekstu ciężko jest mi ocenić czy Pana /Pani przypadłość kwalifikuje się do konsultacji fizjoterapeutycznej. Brakuje np. szczegółowych informacji na temat pojawienia się objawów. Czy poprzedził je jakiś uraz, uderzenie itp? Czy w życiu towarzyszy stres? jak wygląda aktywność fizyczna itp. Nie mniej koniecznie należałoby przeprowadzić dokładny wywiad i ustalić czy ma to podłoże psychogenne, funkcjonalne bądź inne. Samo rozluźnianie napiętych mięśni dna miednicy mija się z celem, bo trzeba najpierw odnaleźć przyczynę ich napięcia np dysfunkcję kości guzicznej. Polecam konsultację z fizjoterapeutą, by wykluczyć bądź potwierdzić dysfunkcje w tym rejonie.
Jordan Tomaszewski
Jest to bardzo rozległy temat(problem) dlatego warto by było abyśmy się spotkali przejrzeli wszystkie wyniki badań i wtedy podejmiemy decyzję co dalej. Co do toksyny botulinowej trzeba z nią uważać, a jeżeli już zostanie wykonana należy znaleźć dobrego specjalistę. Unerwienie odbytu wywodzi się z S1, jednak czasem może również być połączone z L5. Czasem spotykam się właśnie z takimi dolegliwościami przy zespole bólowym L/S, ale niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć nie znając badań oraz obejrzenia Pani na żywo. Z Poważaniem, Eliasz M.
Witam,
Możemy spróbować postawić diagnozę od strony rehabilitacyjnej, być może jest problem w obrębie biodra lub innego stawu, który powoduje zaburzenia dna miednicy. Takie zaburzenie biomechaniki nie wyjdzie na rezonansie. Czasem takie zespoły mają swoją przyczynę w bardzo odległym obszarze ciała np w stawie skokowym - miałem taki przypadek Pani z podobnymi dolegliwościami. Znam gabinet w Krakowie, który ma w ofercie biofeedback mięśni dna miednicy, lecz najpierw chciałbym spróbować przeprowadzić diagnostykę i próbną terapię i zobaczyć czy mogę Pani pomóc. Toksyna botulinowa jest dość drastytcznym rozwiązaniem, które rozważyłbym na samym końcu.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zapraszam na terapie , internetowo nie jestem wstanie pomoc...
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.