Przepuklina jądra miażdżystego

2 odpowiedzi
Witam! Chciałam zapytać, czy w moim przypadku masaże mogą mi pomóc?
Wynik rezonansu:
"Na poziomie L4/L5 dyskretny bulding krążka międzykręgowego dokanałowo i do obu otworów miedzykregowych na gł. ok. 2mm z modelowaniem worka oponowego, bez cech kolizji z korzeniami nerwowymi. Na poziomie l5/s1 dyskretny bulding krążka m-kręgowego dokanałowo i do obu otworów międzykręgowych oraz tylno-pośrodkowa protruzja jądra miażdżystego dokanałowo na gł ok.4mm, z nieznacznym uciskiem worka oponowego,bez jednoznacznych cech ucisku na korzenie nerwowe i nerwy rdzeniowe" (na TK wyszło, że na odcinku L5/S1mam przepuklinę jądra miażdzystego na około 6mm, czy to to samo co protruzja?)

Mam silne bóle pośladków, promieniujące teraz już do obu bioder naprzemiennie, no i oczywiście ból odcinka lędźwiowego, który bywa trudny do zniesienia. Poza tym miewam silne skurcze i bóle łydek.

Proszę powiedzieć, jeśli masaże mogą pomóc, jaka musi być częstotliwość zabiegów, aby miało to sens.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Witam. Masaże absolutnie nie pomogą. Nie jest źle. Tak protruzja to to samo co przepuklina. Najpierw musimy znaleść przyczynę dlaczego popsuła sie biomechanike kręgosłupa lędźwiowego. Zapraszam na konsultacje i opowiem wszystko co i jak. Zadam odpowiednie drobne ćwiczenia które przywrócą prawidłowa prace mięśni. Jak sie opanuje ćwiczenia to można już kontynuować w domu.

Pozdrawiam

Pani objawy mogą mieć związek z MRI ale raczej tylko jeśli któraś z przepuklin jest czynna. To trudno stwierdzić bez badania i jednocześnie leczenia. Podejrzewam, iż problem dotyczy kręgosłupa ale od strony mięśniowej (stabilizacja). Masaż może zadziałać dwojako, rozluźniając mięśnie poprawi funkcję dysku, jednak w przypadku niestabilności efektem może być pogorszenie Pani stanu. Bez konkretnego badania w gabinecie fizjoterapeutycznym odbieranie samych masaży może przynieść ulgę jednak problem może nawracać, a przecież o ile to możliwe staramy się leczyć, nie zaleczać. Zapraszam do gabinetu.