Myśli samobójcze po nieudanym związku.

2 odpowiedzi
Od kilku dni miewam konkretne myśli samobójcze i coraz częściej zastanawiam się, jak je zrealizować. Nie chciałabym doprowadzać do ostateczności, dlatego szukam rad, jak temu zapobiec. W skrócie: straciłam pracę i nakryłam narzeczonego na zdradzie. Wszystko zbiegło się ze sobą i bardzo mnie przytłoczyło, nie widzę dla siebie teraz żadnej nadziei.
Równocześnie straciła Pani pracę i zaufanie do bliskiej osoby, dla każdego byłoby to bardzo trudne doświadczenie. Niepokoi mnie to co pisze Pani o myślach samobójczych, które pojawiają się od kilku dni. Myśli o których mówimy są objawem silnego kryzysu i nie można ich lekceważyć a tym bardziej czekać aż przerodzą się w konkretny zamiar. Będzie Pani bardzo trudno poradzić sobie z nimi samodzielnie i nie musi Pani tego robić. Każdy z nas ma prawo skorzystać z pomocy i zadbać o siebie na ile jest to możliwe. Proszę jak najszybciej umówić się na wizytę do lekarza psychiatry ( np. do Poradni Zdrowia Psychicznego) aby zatrzymać eskalację myśli a następnie na terapię, która pomoże Pani przejść przez "ciemny tunel" i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Obecnie jest Pani bardzo trudno i nie dostrzega Pani nadziei. Wierzę, że zaczynając od najmniejszych rzeczy które może Pani dla siebie zrobić ( np. wizyta u lekarza) z czasem ją Pani odzyska. Pozdrawiam serdecznie ; A. J.

witam serdecznie, wydarzenia o których pisze z pewnością są przytłaczające, ale proszę spojrzeć, że to Pani ma być w tym najważniejsza. Proszę spojrzeć na to z perspektywy, miesiąca , dwóch, trzech, roku, kiedy ma Pani już nową pracę i być może innego wiernego narzeczonego. W przypadku, gdyby te myśli się nasila, bardzo proszę skontaktować się z psychiatrią lub ze szpitalem. Serdecznie zapraszam do kontaktu, czasami na początek wystarczy rozmowa. To Pani decyduje, czy będzie Pani chciała kontynuować terapię czy nie, zwykle wynika to z faktu jak sami siebie traktujemy. Serdecznie zapraszam