Kłujący ból w łopatce po śnie

7 odpowiedzi
WitamWstając rano po w pełni przespanej nocy mocnym snem, odczuwam bardzo intensywny kłujący ból w głębi łopatki, promieniujący przez bark, łokieć prawie do nadgarstka. Utrzymuje się od ponad 2h gdzie starałem się go delikatnie rozciągnąć ale bez skutecznie. Co to może być i co jest tego przyczyną ? Nie miewam zazwyczaj takich bólów.
Witam,
niewygodna pozycja w czasie snu, może być przyczyną nadmiernego napięcia mięśniowego. Aktywność dnia poprzedniego także może wpłynąć na obecny Pana/Pani stan.
Mięśnie znajdujące się w okolicy łopatki m.in mięśnie obłe lub mięsień podgrzebieniowy przy dysfunkcji może dawać tzw ból rzutowany, tzn ból promieniujący np do ręki.
Ból wychodzący z głębi łopatki raczej eliminuje nam problem kręgosłupowy, ale
żeby powiedzieć coś więcej, ustalić przyczynę i pozbawić objawów należałoby Pana/Panią zbadać.
Polecam udać się do fizjoterapeuty na terapię manualną, podczas której zostanie przeprowadzona diagnostyka funkcjonalna, a następnie na podstawie wniosków praca manualna dążąca do wyeliminowania problemu.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Aneta Ficygowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, możliwości jest kilka, jednak najczęściej jest zato odpowiedzialny dysbalans mięśniowy. Proponowałabym poizometryczną relaksację oraz terapię punktów spustowych na mięsień zębaty tylny górny.

Witam. Przyczyn może być wiele. Bez dokładnego badania nie mogę Panu odpowiedzić na to pytanie. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.

Dzień dobry powodów może byc wiele. Od bardzo prostego związanego z pozycja szyji podczas snu do bardziej złożonych które związane są z problemami z kręgosłupem szyjnym bądź też z ogólnie pojetymi tkankami miękkimi.Mam tu na myśli powięź

Taki ból może świadczyć o napięciu mięśni znajdujących się bezpośrednio pod łopatką m podłopatkowego czy m zębatego. Należy znaleźć bolesny punkt ucisnąć i poczekać aż się rozluźni mięsień początkowo może wzrosnąć promieniowanie głównie do 4 i 5 palca ręki ale po chwili powinno się uspokoić.

Witam. Opisane objawy mają cech bólu promieniującego,źródłem może byc odc szyjny ,również nalezy sprawdzic napięcie układu mięśniowo-powięziowego .Zachęcam do wizyty u fizjoteraeputy pracujący technikami mięśniowo-powięziowymi,należy wykonać wnikliwy wywiad testy ruchowe i w oparciu o zdobyte informacje adekwatną terapię.Pozdrawiam

Dobry wieczór, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby wykluczyć problemy narządów wewnętrznych. Po konsultacji zapraszam.
Pozdrawiam Sławomir Piter

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.